Beğendiğim iPhone Uygulamaları

Mayıs 2013 | Mustafa Sert, Bilgisayar Teknikeri
Remote Desktop - RDP
itunes.apple.com/app/remote-desktop-rdp/id288362053?mt=8
Aktif uzak masaüstü kullanıcıları için oldukça güzel bir uygulama. Kullanımı çok basit bilgisayarınızdan uzak masaüstü ayarlarınızı yaptıktan sonra uygulama ayarlarından IP adresiniz, port numaranız, kullanıcı adı ve şifrenizi girerek tek dokunuşla bağlantı kurabilirsiniz. Uygulamanın Lite sürümüde mevcut.

İPhone Uygulamaları

TeamViewer
itunes.apple.com/tr/app/teamviewer/id357069581?mt=8&ign-...
Yine aktif kullandığım bir uzaktan kontrol uygulaması. Teamviewer bilgisayar programını bilmeyen pek kişi yoktur, iPhone uygulamasınıda denemenizi mutlaka tavsiye ederim. Gün içinde işimle ilgili sorunlarda bana çok yardımı oluyor. Ücretsiz bir uygulamadır.

İPhone Uygulamaları

İPhone Uygulamaları

IP Cam Viewer Pro
itunes.apple.com/tr/app/ip-cam-viewer-pro/id402656416?mt=8
DVR - IP Kameralarını izleyebileceğiniz harika bir uygulama. Kullanımı çok basit uygulamanın Options menüsünden Add Camera diyerek Device Type'ı seçiyorsunuz, Kamera IP, port number, username, password girdikten sonra search yapmanız yeterli eğer DVR arıyorsanız cihaza bağlı tüm kameralar birkaç dakika sonra bulunacaktır. 1000'e yakın farklı marka ve model kamera ve cihazı bulabiliyor. Aynı zamanda kamera grupları tanımlayabilirsiniz. Ve başka bir iPhone'da veya iPad'de tekrar bu uygulamayı çalıştırmak isterseniz yeniden kameraları tanıtmanıza ayar yapmanıza gerek yok uygulama menüsünden kamera ayarlarını mail gönderdiğinizde ve bu eki diğer iPhone'da açtığınızda tüm app ayarları otomatik olarak kurulacaktır. IP Kamera programı arayanlara tavsiye ediyorum.

Uygulama ayar menüsü resimdeki gibidir.

İPhone Uygulamaları

iP Cam Viewer ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir.

İPhone Uygulamaları

Eczaneitunes.apple.com/tr/app/eczane/id305819863?mt=8
Türkiye'deki birçok ilin nöbetçi eczanelerini görebilirsiniz. Bu eczanelerin iletişim bilgilerine tek dokunuşla erişebilirsiniz. Tek eksiği eczane iletişim bilgilerinde harita görüntüsünün olmaması

İPhone Uygulamaları

İPhone Uygulamaları