Bikini Giymeye Hazır Mısınız?

Nisan 2013 | Ece Naz Sonat, Dil Bilimci
Duruşunuzu Geliştirin
İyi bir duruş her zaman daha iyi görünmeyi sağlar, ve tabii ki daha zayıf. Sırtınızı düz ve omuzlarınızı diz tutacak şekilde durmaya çalışın. Vücudunuz ve görünüşünüz bunun için minnettar olacaktır.

Fitness

Harekete Geçin
Sezon açılmadan haftalar önce harekete geçmeye başlamalısınız. Bu kumbaraya bozuk para atmak gibidir. En ufak fiziksel aktiviteler bile ideal görüntünüz için katkıda bulunacaktır. Müziği açın ve dans edin, zumba yapın, merdiven inip çıkın, yürüyüş yapın. Her damla ter sizi amacınıza biraz daha yakınlaştıracak.
Fitness

Kaloriyi Azaltın
Her ne kadar egzersiz yaparsanız yapın, aldığınız kaloriyi azaltmazsınız istediğiniz gibi bir vücuda sahip olamazsınız. Kızartmalar yerine sebze tüketmek en güzel başlangıç olacaktır. Şeker ve beyaz ekmeği kesmeniz de gerekir.

Fitness

Protein Tüketin
Yüksek protein yada lif içeren gıdalar, sindirim sürecini yavaşlatarak uzun süre tok hissetmeyi sağlar. Daha az kaloriyle daha çok doyulmuş olur.

FitnessSalata Yerken Seçici Olun
Salatanın tok tuttuğu bir gerçek ama unutmayın ki her salata düşük kalorili değildir. Soslar, yağlar ve peynir gibi şeyler salataya ekstra kalori katar. O nedenle yalnızca sebzelerin olduğu salataları tüketmeye çalışın.

Fitness


Tuzu Azaltın
Tuz sizi şişirir. Ve bu şişkinlik günlerce kalabilir. Konserve yerine taze yiyecekler tüketin. Tuzu azaltmanın en kolay yollarından biri de yenilen porsiyonları küçültmektir.

Fitness

Alkol
Alkol tüketimi sizi bikininin içinde olmak istediğiniz vücuttan uzaklaştırır.
  • Bir bardak birada 150 kalori vardır.
  • Bira ve şarap vücutta şişkinliğe neden olur.
  • Alkol, vücutta yağ yakımını yavaşlatır.
Fitness