BİR FİKRİN Mi VAR?

Aralık 2012 | Süleyman Gönülkırmaz, Ziraat Mühendisi

Zor olan bir insanın kendisi hakkında yazı yazabilmesidir. Nasıl, niçin, başka ne yapılabilir gibi sorular Dünya’ya daha farklı açılardan bakabilmeyi öğretti bana. Evli 2 kız kardeşimden biri 26 yaşında kanserden, diğeri 44 yaşında kalp krizinden yaşamdan erken ayrıldılar. İki kardeşimin kaybı içimde iki meşale yaktı. Ardından 2006 yıllında eniştem ve babam kanser oldu. Babamı kaybetmemek için elimden gelen her şeyi yapacaktım.
Bitki kimyasına yoğunlaştım. Bitkilerle yapılmış olan çok sayıda laboratuvar ve fare deneylerini inceledim. Yapılan fare deneyleri göstermiştir ki, bitkiler kimyasal yapılarına göre doğru harmanlandığı zaman güçlü sinerjistik etki yaratarak üstün yetenekli bir karışıma dönüşebilmektedirler. Görevini iyi yapan fonksiyonlu bitki çayları ile babam ve eniştemin kanserden daha kolay kurtulduğunu düşünüyorum.
Bir FİKRİN Mi VAR? Yarışmasını uzun yıllar takip ediyordum. İnsanların gün içinde yaşayabilecekleri yorgunluk, stres, grip, nezle, zayıf düşme, uykusuzluk v.b. olumsuzluklara karşı doğal çözümler sunmayı projelendirdim. Herbal ATM Projesi, her bir rahatsızlığa göre özel karışımlı doğal bitkilerden oluşmuş çayı sistemden anlık alabilmektir. Bu bitkisel karışım fonksiyonlu, etkili ve sinerjistik özelliktedir. Herbal ATM menüsünden form çayı, antistres çayı, antioksidan çayı, kış çayı, bayanlara özel gün çayı v.b. tek tuşla istenebilecektir.
Bir FİKRİN Mi VAR? Yarışmasının, 28.11.2012 tarihinde saat 22:45’te TV8’de olduğunu, ilginç projelerin yarıştığını ve yarışmacılardan birisi olduğumu arkadaşlarım ve ailem ile paylaştım. Güzel yorum, tebrik ve iyi şans dilekleri ile heyecanımı paylaşıp beni yalnız bırakmadılar. Programın ilk yayın saatini kaçırdıklarından sabah saat 5’te tekrarını seyredip mesaj atan arkadaşlarım oldu. Beni duygulandırdılar ve onurlandırdılar hepsine teşekkür ederim.
Köyümüzden (Ahmetağa/Sarıgöl/Manisa) hiç söz etmiyorum. TV8’in Bir FİKRİN Mi VAR? Programı 28.11.2012’de köyde en çok izlenen ve köy kahvesinde en çok konuşulan konusu olmuş. Alaşehir’de yaşayan teyzem beni hem tebrik etti, hem de fırçaladı. Başarımdan dolayı tebrik etti, ertesi günü banttan olduğunu öğrenmiş, “Ben canlı yayın sandım, yarışma boyunca dua ettim sana” dedi, fırçalamakta da hakkı var gibi geldi bana.
Yeditepe Üniversitesinde 3 dolu gün geçirdik. Pek çok yarışmacı ile üniversite ortamında tanışma ve ilginç önerileri paylaşma fırsatı elde ettik. Bizlere her konuda yardımcı olan özverili LabX ve Çekim Ekibine teşekkür ederim.
Süleyman GÖNÜLKIRMAZ
Bir FİKRİN Mi VAR? Yarışmacısı