Bitkisel Çaylar İçerek Zayıflayın!

Haziran 2014 | Ebru Özkan, Moleküler Biyolog
11664

Bitki çayları genel olarak vücutta yağ birikmesini önler ve zayıflamanıza yardımcı olabilir. Yada vücutta biriken ödemin çözülmesini sağlayarak kilo kaybı sağlar. Bazıları besinlerin bağırsakta kalma süresini uzatır, şeker dengesini sağlar ve yine kilo kaybını sağlar.
  • Karın bölgesi, kalça ve basen, bacaklardaki yağları eritici özelliği için; Yeşil çay önerilmektedir. Günde en az 2 3 kupa yeşil çay önerilir. Yeşil çay metabolizmayı hızlandırıcı etki gösterir. Uygun egzersiz ve beslenmeye yeşil çay takviyesi yapmak mutlaka işe yarayacaktır.
Yeşil çayın kilo kaybettirdiği ne derece doğrudur?
Yeşil çayın faydaları nelerdir?
  • Mate çayı;
    kilo vermeye ve yorgunluğu gidermeye yarayan bir çaydır. Tüm dünyada obezite tedavisinde kullanılmaktadır. Vücutta yağ emilimini engelliyor, yağların hızlı yakılmasını sağlıyor ve vücuttan su atılımını kolaylaştırmaktadır. Günde 3 fincana kadar içilebilir.
Mate çayı ile kilo verebilir miyiz?
  • Kiraz sapı çayı; bağırsakların hzılı boşaltılamasına yardımcı olur ve dışkılama problemini engeller, ödemin atılmasını ve kilo verdirmeye sağlar.
  • Tarçın çayı; En büyük özelliklerinden birisi tarçın çayının tokluk hissi vermesidir. Acıkma çok yavaş gerçekleşiyor ve uzun süre tok hissettiriyor. Çünkü tarçın kan şekerini düzenleyici bir bitkidir.
Tarçın çayı faydaları nelerdir?