Boyama Oyunları

Mart 2013 | Altan Altu, Webmaster
Merhaba sevgili arkadaşlar sizlere bugün çocuk gelişiminin olmazsa olmazı olarak gördüğüm bir faaliyeti anlatman istiyorum. Kızım 4 yaşında ve kreşe gidiyor ve orada en sevdiği faaliyetlerden biri boyama yapmak ve resim çizmek sanırım bütün çocuklarda bu etkinlikleri çok
seviyordur. Kızım eve gelince benden bazen beraber boyama yapmak resim çizmek istiyor ama bazen yetişemiyorum işlerimin yoğunluğundan dolayı böyle zamanlarda ise kendisine İnternette araştırmalar yaparken gördüğüm bir boyama oyunları sitesini açıyorum. Sitenin adresi boyamaoyunlari.gen.tr.
Sitede sadece boyamalar yer almakta olup bu siteyi tercih etmemde en büyük etkende zaten içerik olarak sadece boyama sayfalarının olması oldu. Neden diye soracak olursanız bundan önce başıma gelen bir olayı anlatmak isterim.

Yine bir gün kızıma sevdiği boyama oyunları için bir site açtım hepinizin bildiği büyük oyun sitelerinden biri..
Kızım boyama yapıyor sanıyorum benim arkam dönük sonra bir ara arkamı döndüğümde kızım oynamasını istemediğim bir oyuna girmiş nasıl olduğuna baktım oyunların sağında solunda üstünde altında her yerde başka oyunlar var tabi çocuk boyama yaparken istemeden yada resimleri ilginç gelen oyunların üzerine tıklıyor ve başlıyor oyun oynamaya bu tarz oyunları istemediğim için hemen müdahale ettim.

Bu olaydan sonra araştırmalar yaptım ve kızım için içersin de sadece boyama oyunları sitelerini bulmaya karar verdim aramalar yaparken boyamaoyunlari.gen.tr sitesini fark ettim. Sitede basit ve eğitici boyamalar var kızım için onunla çok eğlenceli zamanlar geçiriyoruz ikimiz.
Bazen elmayı mor yapıyor, pembe kedi yapıyor hem o eğleniyor hem bende içim rahat olarak çocuğumu bilgisayar başına bırakabiliyorum. Onun en sevdiği boyamalar ise sırası ile barbie boyama, pepe boyama oyunları

Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim bunu sadece işim olduğu zamanlar yapıyorum. İşim yoksa muhakkak resim defteri yada boyama kitabını alıyor sonrada renkli kalemlerle başlıyoruz boyamalar ve resimler yapmaya.

Kızımla ilgili olarak gelişimde gördüğüm olayları buradan sizinle paylaşmaya devam edeceğim..