Brokoli Diyeti Yapma

Aralık 2013 | Turan Söylemez, Araştırmacı
Bilindiği gibi birçok diyet programı vardır. Bunlardan biri ise brokoli diyetidir. Bu diyet programını sıkı ve düzenli uygulandığı zaman vücuttaki yağların erimesini sağlar. Bu diyete başlamadan önce aşağıdakileri yapmaya dikkat ediniz. Tartıya çıkmaktan korkmayın ve her gün kilonuzu kontrol etmeyi unutmayın, tartılın. Sık sık tartılmak sizin kilonuzu kontrol altında tutmanızı sağlar.
Diyet
Brokoli diyeti nasıl yapılır:
Bir hafta veya 7 günlük bir diyet programıdır. Bir haftada 5 veya 5. 5 kilo verme imkanı sağlar.
Sabah: 2 dilim kepek ekmeği ve 2 dilim beyaz peynirden yapılan tost ve yanında 1 bardak (250 ml) greyfurt suyu. Diyet
Sabah ile öğle yemeği arası:
Bir fincan yeşil çay ve yanında dört adet bisküvi
Diyet

Öğlen:
Hindili ile hazırlanmış brokoli salatası: Bunu yapmak için brokolileri az suda haşlıyoruz. Yağsız bir tavada ise hindi dilimleri kızartıyoruz ve haşlanmış brokolinin yanına koyuyoruz. Az tuz, bir tatlı kaşığı zeytin yağı ve 1 tatlı kaşığı konserve mısır tanesini bir salata tabağında karıştırıyoruz. Üzerine bir tatlı kaşığı limon ekliyoruz. Salatanın yanında bir salkım üzüm veya bir orta boy elma ve yemeğin ardından bir adet diyet soda (veya kolada olabilir) .
Diyet

Öğle yemeği ile akşam yemeği arası: Brokoli diyetinde en önemli yemek menüsü diyebiliriz. Bir kase brokoli yemeği ve yanında bir dilim kızarmış ekmek yiyoruz.
Diyet

Akşam yemeği:
Brokoli diyetinde akşam yemeği çok önemlidir. Bu yemek için ilk olarak brokolileri az suda haşlayınız ve fırın tepsisine yerleştiriniz. Brokolilerin üzerine parmesan peyniri serpiştirilerek fırına yerleştirilir. Bu yemeğin yanına bir adat tavuk çöp şiş ve bir dilim kepek ekmeği tüketilmelidir. Meyve olarak ise bir adet elma tüketilir.
Bu brokoli diyetinde istenildiği kadar su ve çok aşırıya kaçmadıkça şekersiz çay ve kahve de içilebilir.