Cemaatin gazetesinden Erdoğan uyarısı

Şubat 2014 | Şaman, İnşaat Mühendisi
Zaman gazetesi, bugün TV sayfasında ilginç bir yazıya yer verdi.

1421TV kanallarının kullandığı bu işaretlerin çocukları şiddet, korku, ayrımcılık ve cinsellik gibi akıl ve ruh sağlığını bozacak zararlı içeriklerden ne kadar koruyabildiğine değinen gazete, Erdoğan’ın Meclis ve meydan konuşmaları sırasında çocukların ekrandan uzak tutulmasını tavsiye etti.
Zaman’ın haberi şöyle devam ediyor:
“Başbakan, çocuklar ve gençler için “rol model”dir; her hali, tavrı ve sözüyle örnek olması gereken bir kişiliktir. Kaba söz, iftira, nefret, yalan ve toplum ahlakının hoş görmediği ifadeler, asla bir Başbakan’ın ağzına yakışmaz. Fakat ne çare ki, kendisi bundan çekinmiyor. Bu konuşmalar 10-15 TV kanalında canlı yayınlanıyor, akşam haberlerinde uzun uzun veriliyor. Bu, çocuklarımızın, gençlerimizin ruh sağlığı ve geleceği açısından son derece tehlikeli. Onları korumak için RTÜK harekete geçmeli; halkı kin ve nefrete tahrik eden hakaretleri ve ayrımcılık içeren ifadeleri yayınlayan kanalları uyarmalı. Televizyonlar bu konuşmaları verirken ekranda +13, en azından +7 akıllı işareti bulunmalıdır.
TV’ler ve RTÜK gerekli duyarlığı göstermiyorsa, görev ailelere düşüyor. Anne-babalar, Başbakan çıktığında, çocuklarını TV ekranından uzak tutmalı. Aksi halde ruhlarında tamiri mümkün olmayan hasarlar meydana gelebilir. Bu, doğrudan ülkemizin geleceğini ve toplumsal barışı ilgilendiren önemli bir mesele. ”
1421