Cep Telefonunuzun Şarjı Azalırken Arkadaşlarınıza Otomatik Haber Verin!

Mart 2014 | Gündüz Ayar, Bilgisayar Öğretmeni
Yoğun iş dönemlerinde telefonumuzu cebimizden dahi çıkaramayacak zamanlar olur. Ancak eve dönünce telefonun açıldığını fark ederiz ve arayan sorayan mesajları ardı ardına gelir. Eğer bu sorunu sık yaşıyorsanız ve bir Android telefonunuz varsa ufak bir yazılımla sorununuza güzel bir çözüm bulacağız. Yazılım şarjınız belli bir limit altına düştüğünde belirlediğiniz kişilere belirlediğiniz mesajın gönderilmesini sağlıyor.
  1. Önce yazılımı buradan indiriyoruz: goo.gl/8JAVla
  2. Yazılımı açıyoruz ve karşımıza çıkan ekranda Last Message kısmına gönderilecek mesajı yazıyoruz. Mesela "Kısa bir süre sonra şarjım bitecek. Bana buradan ulaşabilirsiniz: ... "
    2203
  3. Mesajın gönderileceği kişileri To [Choose Contact] kısmından seçin. Bu kişiler telefon rehberinizden, Facebook veya Twitter kişilerinizden olabilir. 2203
  4. When My Battery is At kısmından mesajın hangi pil düzeyine düştükten sonra gönderileceğini seçiyorsunuz. Yani mesajın gönderilmesi için pil limiti belirliyorsunuz.
    2203
  5. Son olarak alttaki düğmeden görevi açık bırakın. Artık program arka planda çalışarak telefonunuzun pil düzeyini izleyecek, pil düzeyi belirlediğiniz limite düşünce mesajı belirlediğiniz kişilere gönderecek.

Dilerseniz Configure düğmesinden programın diğer ayarlarına erişebilirsiniz. Bu menüde programın aktif olma durumunu, hangi saatler veya günlerde açık olacağını ayarlayabilirsiniz:
2203