Cilde Zarar Veren Günlük Aktiviteler

Mayıs 2013 | Ece Naz Sonat, Dil Bilimci
Sigara İçmek: Bu, muhtemelen en zararlı olanı. Sigara içmek sadece yüz derisindeki kan akışını azaltmak, aynı zamanda zararlı toksin oluşumuna neden olur. Kırışıklık oluşumunu da hızlandırır.

Sıcak Duş Almak: Herkes sıcak duş almayı sever. Sıcak duş, rahatlatıcı etkisinin yanı sıra yüzdeyi deriye zarar verme özelliğine sahiptir. Yüzdeki kılcal damarları zayıflatır ve yüzü nemsizleştirir.

Alkol: Alkol tüketimi de cilt sağlığı için çok tehlikelidir. Yüzü solgunlaştırmasının yanı sıra derideki doğal yağları yok ederek cildi kurutur. Ayrıca kan damarlarını genişlettiği için, deri altında patlamalar olabilir. Bu durumda kalıcı ve kötü görünümlü lekeler oluşur.

Kirli Makyaj Malzemeleri Kullanmak: Eğer allık fırçanızı ve diğer makyaj malzemelerinizi temiz tutmaya özen göstermezseniz akne oluşumunuz artar.

Yetersiz Uyku: Uykusuzluk strese yol açacağından cildi olumsuz etkiler. Akne, hatta sedef hastalığına bile neden olabilir.

Fazla Telefon Kullanımı: İster inanın ister inanmayın. Cep telefonu cildinize zararlıdır. Çok fazla telefonla konuştuğunuzda yanağınızdaki sıcaklık bakteri oluşumuna neden olur ve akne yaratabilir.

Cilt Bakımı