Çizimde Proporsiyon

Haziran 2013 | Ece Naz Sonat, Dil Bilimci
Hangi tür çizim olursa olsun eğer bir insan çiziyorsanız işiniz zor demektir. Ama bahsedeceğim şeylere dikkat ederek profesyonel bir ressam olma yolunda bir adım atabilirsiniz.

1. Öncelikle stilinizi bulmanız gerek. Realist mi, manga mı ya da anime mi çizim yapacağınıza karar vermelisiniz. Her birinde çizimler yapmayı deneyerek bu kararı daha kolay verebilirsiniz. Eğer ne olduklarını bilmiyorsanız internette bir araştırma yapın.
Çizim

2. Ana hatları çizmekle başlayın. Ana hatlar çok önemlidir ve çizimin geleceğini belirlerler. Vücudun çizgilerinin ve vücudu kaplayan kıyafetlerin nerede olacağını düşünün.
Çizim

3. Ana hatların düşünmek, ayrıntıları daha iyi çizmek içindir. Vücudun bölümlerini çizin ve bunu en iyi çizebildiğiniz çizim türünde yaptığınıza emin olun.

Çizim

4. Daha fazla ayrıntıya girin. Bunu yapmak size kalmıştır. Daha basit bir çizimle başlamak istiyor ya da çiziminizin daha profesyonel görünmesini istiyor olabilirsiniz. Bir ceket çizdiğinizde ceketin düğmelerini ve deliklerini de çizebilirsiniz. Realist çizim yapıyorsanız ana hatları daha koyu çizmeniz gerekir.

Çizim