Deniz, Kum, Güneş ve .... ?

Eylül 2014 | Thecrazyhands, Doktor
Şu sıralar tatildeyim iş güçten uzaklaşıp kendime/çevremdekilere vakit ayirmaktayim haliyle keyfim yerinde şükürler olsun. Tabi durum böyle olunca etrafta olup biten şeylere karşı daha bi ilgili oluyosun kafa rahat çünkü tatildesin. Ilginclikleri, eksiklikleri, hayata dair estanteneleri daha iyi gozlemliyorsun.
Hepimizi ilgilendiren ama kendimize bile itiraf edemediğimiz bir durumdan/gozlemden bahsedicem ben de iste şimdi.Amacım uzatmadan kısa kesmek hadi başlayayım :)

1133Oncelikle bu yazı güzel ülkemin hicbir kesimine/zumresine yonelik bir elestiri değil ben de dahil olmak uzere bir ozelestiridir. Neyse bu işin baska tarafiydi :)
Denizdeyim hava sıcak vs iste tatilin keyfini çıkarıyorum açıldım biraz tek başımayım. Baktım 2 tane yabancı hatun az ilerisimde bizim birkaç pirana tarafından kıstırılmış :) bizimkiler belli ava çıkmış gözler fıldır fıldır. Kulak misafiri oldum(yok yok bariz dinledim ya) Hatunlar istemem yan cebime koy tribinde bizim piranalar ise " la olum bisi yapın kaçırmayalım " derdinde. Anlasilan o ki bizimkilerde dil yok ama cok onemli bisi var "OZGUVEN".

1133

Neyse aralarından bi cengaver olaya girdi cat pat bisiler diye diye muhabbeti kurdu diger cakallar ise biz de avdan nasibimizi alalım havalarında sabırsızlanıyor keratalar. Kara ortaklar ama sermayede yok elemanlar :) baktım bizim cengo kızlarla sahile çıktı oturdu etti falan ben de bu arada yüzüyorum ama hee! Baktım hatunlar giyindi etti falan bizim cengo el kol hareketleri ile ( vücut dilini yediğim =) orayı burayı gösterdi aldi gitti kızları. Genelde tatile arkadaşlarımla çıkıyorum çoğu doktor parası var imkanı var vs falan bu sefer ailemle çıktım dolayisiyla onlar olsaydı verilecek tepkiyi size tahminimden ve tecrubelerimden solicem " yok artık abi ya tipe bak hatunlara bak olum nasıl oluyor bu iş, biz niye yapamıyoruz! Para var imkan var vs" size de cok tanıdık geldi dimi bu laf. Hani bunu sadece hatun anlamında düşünme sen de ben de bunu yıl içinde çeşitli ortamlarda sürekli yaşıyoruz ama çözümünü hic düşünmüyoruz. Çözümü bizde aslında belki de ama iste nefsimize söz geciremiyoruz. Biz neden yapamiyoruz kısmını yuzeysel geçip başkası nasıl yapıyor da takılıp kalıyoruz.

1133

Bak dostum bu ufak örnekten kendime çıkardığım ders ne biliyomusun biz kendimizi yeterince ifade edemiyoruz, iletisime gecemiyoruz, özgüven duymuyoruz kendimize, gelişmemiş bu cogumuzda.belki de yabancilarla en buyuk farkimizdir bu olay. Su olayi halletsek varya duramayacak kimse önümüzde inan bak. Ya ulkemin guzel insani biz oyle bir milletizki bazen aptalca mutevazilik triplerine girerek insanların ozelliklerimizi bilmesini değil de keşfetmesini bekliyoruz. Ne gerek var buna ? Konuş abicim konuş sosyalles, inploidda facebookta instada sosyallesmeden bahsetmiyorum. Ifade et kendini iş ortamında, okulda, hastanede, sokakta, aile içinde. Kenara çekilme yani anlat ve kendini sev, bak isler nasıl degisiyor sonra.

1133

Elemanlar hatunlarla suanda diyorum oğlum , ben ise gunesleniyorum :) ama ben ailemleyim dostum ondan yaniii! Hutbemizi şu sözle ... Pardon yazımı :) degerli bir hocamın lafıyla kapatıyorum , " isteyenin bir yüzü kara, vermeyinin Zenci " . Hadi selametle...

Not: Ne yani uzatmadım mı şimdi ben :))