Detoks Banyosu Hazırlama

Temmuz 2013 | Ece Naz Sonat, Dil Bilimci
1. En az 40 dakikanızı ayırabileceğiniz bir günü detoks banyosu için belirleyin. İlk 20 dakika vücuttaki toksinleri atar, sonraki 20 dakika ise sudaki mineraller vücuda alınır.Detoks

2. Küvetinizi sıcak suyla doldurun.
Detoks

3. Epsom tuzu ekleyin. Bu tuz vücudun magnezyum seviyesini yükseltir bu da hipertansiyona iyi gelir. Çok ucuz bir tuzdur.
Detoks

4. 1-2 kap karbonat ekleyin. Karbonat temizler ve cildi yumuşatır.
Detoks

5. Taze zencefil çayı ya da zencefil tozu ekleyin. Zencefil vücudun sıcaklık seviyelerini dengeler ve toksinlerin terle atılmasına yardımcı olur. Vücuda ısı verdiğinden vücudunuzun biraz kızarmasına neden olabilir. Bu yüzden az miktarda kullanmaya dikkat edin.

Detoks

6. Aromaterapi yağları ekleyin. Bu yağlar sizi rahatlatır ve banyonuzun daha faydalı olmasını sağlar. Lavanta ve ylang ylang yağlarını tercih edebilirsiniz. 20 damla civarı idealdir.
Detoks

7. Suyu biraz elinizle karıştırdıktan sonra küvetin içine girin. 40 dakika boyunca içeride kalın. İlk dakikalar terlemeniz normaldir. Çok sıcak hissederseniz biraz soğuk su ekleyin.
Detoks

8. Küvetten dikkatlice çıkın. Vücudunuz çok fazla rahatlayacağından kendinizi güçsüz ve zayıf hissedebilirsiniz. Ayrıca banyonuz kaygan olabilir.
Detoks