Dr I Greams

Haziran 2015 | Ep Do, Anti Aging Uzmanı

Zerdeçal her Hint mutfağında önemli bir yer tutar. Bu sarı baharat antibakteriyel, antiseptik ve anti-enflamatuar özelliklere sahiptir ve bu yüzden; Hint düğün ritüelleri zerdeçal maskesi damat ve gelinin uygulanan değilse, eksik olduğu söyleniyor vs. streç işaretleri, kırışıklıklar, pigmentasyon, akne, leke, karanlık noktalar gibi çeşitli cilt koşullarının tedavi için çağlardan beri kullanılmaktadır. Çeşitli sağlık yararları yanında, zerdeçal birçok güzellik faydaları olduğu bilinmektedir. Bu, kuru cilt iyileşir yaşlanma sürecini yavaşlatır ve cilt esnek hale getirir.İşte biz evde zerdeçal bazlı yüz maskeleri hazırlamak için bazı kolay tarifler tarif var. Bunun yerine normal pişirme kullanan zerdeçal tozu kullanarak, bazı taze zerdeçal sopalarla satın almak ve bir toz oluşturmak için onları eziyet önerilir. Senin yüz maskeleri hazırlamak için bu toz kullanın.

16444


1. Yağlı Ciltler için Zerdeçal ve Gram Un Maskesi


Malzemeler

 gram 1 çorba kaşığı flour-
 Zerdeçal pudrayla ½ tatlı kaşığı
 Su

Yöntem
Zerdeçal tozu ve unu karıştırın gram. Bir macun hazırlama karışıma biraz su ekleyin. Hamur kıvamı drippy olmadığından emin olun.

Nasıl başvurulur?
Yüzünüzü ve pat kuru yıkayın. Ardından, boyun ve yüz bu hamur eşit bir tabaka uygulayın. Tamamen kurumasını bekleyin. Kaldırmak için soğuk su kullanın. Bu maske yağlı cilde sahip olanların her gün kullanılmalıdır. Bu akne önler ve cilt üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturur.