Düzgün bir ilişki nasıl mahvedilir?

Aralık 2012 | Reyhan Yıldız, İşletme
 1. Sürekli alıngan olun. Söylediği her şeyi ters anlayın. Bu yüzden sık sık kavga çıkarın.
 2. Sadece bu yüzden değil her konuda kavga çıkarın. Her kavganın sonunda küsün, birkaç gün konuşmayın. Hatta “Bitti bu iş” deyip ayrılın.
 3. Kavgalar sırasında ağzınıza geleni söyleyin. Hakaret edin, onu aşağılayın, ne kadar işe yaramaz olduğunu söyleyin.
 4. Kavgaları sadece yalnızken değil, arkadaşlarınızın önünde de yapın. Herkes buna tanık olsun. Arkadaşlarınızla her buluşmanız olaylı bitsin.
 5. Zırt pırt, “Ne olacağız biz? Bu ilişkinin sonu nereye gidiyor?” diye sorun. Cevap vermezse üstüne üstüne gidin. Buna rağmen susuyorsa “Zaten sen beni hiç sevmedin ki” deyin.
 6. Sevgisini de sürekli sorgulayın. Her bulduğunuz fırsatta “Beni seviyor musun?” diye sorun. “Seni seviyorum” diye cevap verse bile “İnanmıyorum” deyin.
 7. Kıskançlık konusunda elinize kimse su dökemesin. Göz açtırmayın, dışarı çıkmasına hatta pencereden bakmasına bile izin vermeyin.
 8. Arkadaşlarıyla görüştürmeyin, yalnız başına bir yere gittiğinde kızın, bağırın, ayrılmakla tehdit edin.
 9. Eski sevgililerinizle “Ama biz arkadaş kalmayı başardık” diyerek görüşmeye devam edin, mesajlaşın, telefonlaşın.
 10. Önemli günleri hatırlamayın, hasta olduğunda aramayın, size ihtiyacı olduğunda “Şimdi gelemem” deyip yalnız bırakın.
 11. Telefonlarını karıştırın, e-mail, Facebook, Twitter şifrelerini kırın, girin, bakın, üstelik bir de bunları yaparken yakalanın.
 12. Kadınsanız annesi gibi, erkekseniz babası gibi davranın. Ona sürekli “Sen tek başına hiçbir şey yapamazsın” mesajı verin, kendine güvenini yok edin.
 13. Gün içinde bir, en fazla iki kez arayın. Aradığınızda da “N’aber?” diye sorun, konuşacak bir şey bulamayın, susun.
 14. O konuşurken dinlemeyin, hatta sözünü kesin. Siz konuşurken dinlemiyorsa “Zaten hep böyle yapıyorsun” deyip kavgayı başlatın. Ve tabii 2. maddeyi uygulayın.
 15. Her tartışmanızda konuyu eski meselelere getirin. Yine onu suçlayın, haklılığınızı kanıtlamaya çalışın.
 16. Her randevunuza gecikin. Bahaneniz hep “Trafik, iş, aile” olsun. Geciktiğiniz halde özür bile dilemeyin.
 17. Eski sevgilileriyle kendinizi kıyaslayın. Onu da kıyaslama yapmaya zorlayın. “Onu mu çok sevdin, beni mi?” diye sorun.
 18. Arkadaşlarını, ailesini, akrabalarını kıyasıya eleştirin. Onun çevresini ona kötüleyin.
 19. Eğitimiyle, bilgisiyle, kültürüyle dalga geçin.
 20. Bunlara rağmen hala terk edilmediyseniz aldatın ve bilerek yakalanın. Tebrikler, düzgün ilişkinizi mahvettiniz. Darısı diğer ilişkilerinizin başına!