EMEKLİLİK YAŞI 70'E ÇIKTI

Haziran 2014 | İshan Sigorta, Özel Sigorta Danışmanı
2656

Avustralya Federal Hükümeti, 2014 bütçesinde kemer sıkma uygulamaları çerçevesinde, işsizlik ödeneği, aile desteği, çocuk yardımı, dış yardımlar gibi birçok alanda kesintiye giderek, 65 olan emeklilik yaşını kademeli olarak 70’e çıkardı.

Avustralya’da iktidardaki Liberal Parti-Ulusal Parti Koalisyonu'nun 2014 bütçesine, başta ana muhalefetteki İşçi Partisi olmak üzere birçok kesimden tepki geldi.

Federal Hükümet tarafından dün açıklanan 2014 bütçesine göre, 1966 yılından sonra doğanlar 70 yaşında emekli olacak, 1 Temmuz 1952’den sonra doğan Avustralyalıların emeklilik yaşı ise kademeli olarak değişiklik gösterecek.

Avustralya’nın Melbourne kentinde Türklerin yoğun olarak yaşadığı bölge olarak bilinen Broadmeadows semtinde faaliyet gösteren Braodmeadows Türk Yaşlılar Derneği de yeni değişiklikleri üyelerine duyurmak için bir toplantı düzenledi. Broadmedows Türk Yaşlılar Derneği Başkanı Kubilay Genç, konuya ilişkin olarak AA muhabirine yaptığı açıklamada, bugün gençlerin dahi iş bulmakta zorluk çektiğine işaret ederek, hükümetin kararını eleştirdi.

Haber için:ishansigorta.com.tr/emeklilik-yasi-70e-c...