En yüksek 30 kafeteri'nden 370k yorumlar analiz ettim ve 12 puan bufet operasyonunu topladım.

Nisan 21 - 10:34 | Doris Roberson, Student
Son zamanlarda bufet hakkında öğreniyordum ve etrafımdaki çok profesyonel konuşmaları yaptım ve bufetin operasyonu ve ürün yetenekleri hakkında. Aşağıda çalışmalarımdan ve toplantımdan sonra bazı düşünceler var. Umarım daha profesyonel arkadaşlarla iletişim kurmak istiyorum.

560

Buffet ve geleneksel yemek tamamen iki fikir. Tradisyonel yemek pozisyonu yemekleri sonsuz olarak genişletilebilir ve kullanıcıların tüketiminde üst sınır yok. Kısa sürede, daha çekici değer yaratabileceğiniz sürece, kullanıcıların tüketim beklenmesini geliştirebilirsiniz. Ama bufetin mantığı tam tersidir. Consumption is limited. Patronun yapabileceği şey, sabitlenmiş tüketimle ilgili bir denge bulmak, sadece müşterilerin para kazanabileceğini sağlamak için değil, aynı zamanda para kazanabileceğini sağlamak. Buradaki anahtar ürünün operasyonudur.

Buffet ürünlerini analiz etmeden önce müşterilerin psikolojisini ilk analiz etmeliyiz. <a href="yummyadvisor.com">Yummyadvisor</a>'daki Türkiye'deki tüm restoranları görebilirsiniz. Müşteriler kendi yardımı seçtiğinde ne istiyorlar?

Bu yüzden en yüksek 30 kafeteriyle ilgili 370000 müşteri incelemesini analiz ettim ve en yüksek müşteri değerlendirme boyutu ile 27 anahtar kelime buldum.

Özelliklere göre, bu anahtar kelimeleri dört kategoriye bölüyorum: ürün boyutlu övgü, hizmet boyutlu övgü, kullanıcı yemek özelliği ve zayıf değerlendirme özelliği. Önce istatistik sonuçlarına bakalım:
560
Bu istatistiksel verilere göre, bu sonuçları çizebiliriz:

Müşterilerin ürünlerin ne umurunda?

1. Ürüntülerin görünüşünden müşterilerin değerlendirmesinde en yüksek bahsettiği temizlik ve tadı, bu da müşterilerin tüm yemeklerde en endişelenen iki sorun. Tadı lezzetli olmalı ve kaliteli özellikle kaliteli olmalı. Bu da güvenli kırmızı hattır.

2. Produkt boyutunda, sıçramalar ve sıçramalar da müşteriler tarafından daha fazla dikkat çektiğini gösteriyor.

3. Ürünün kendi içeriği hakkında şikayet yap. Öyle yemekler için müşteriler, bufetin yarışmacı noktası olabilecek et ve deniz yemeklerinin kalitesi ve içecek kalitesi için daha çok endişeleniyor. En azından, sebze maliyeti düşük ve her aile çok farklı değil.

4. Şimdi müşterilerin dikkatini çekmek ve satmak da kolay bir noktadır. İyi ya da kötü olması hizmet hızına bağlı. Sonuçta, anahtar kelime servis hızı pozitif ve negatif boyutlarda da anahtar kelimedir.

Müşteriler hizmet hakkında ne umursuyor?

1. Hizmet konusunda bufet müşterileri hizmet hızı hakkında daha endişeleniyor. Bu yüzden, hızlı kulluk edenler çok teşekkürler. Yavaşça kulluk edenler çok teşekkürler.

2. Hizmetin ve çevrenin övgüsü hakkında, Çin yemeğindeki bu önemli faktörler bufette çok önemli değildir.

Aslında bu da Çin sıcak pot ve bufet arasındaki hizmetlerin farklılığına sebep oldu. Genelde Çin yemeği ve sıcak pot aktif hizmetler sağlıyor ve her şey müşterilere daha iyi bir deneyim vermeye odaklanıyor. Kafeteriya tüm müşteriler kendileri hakkında ve hizmet marginalize edildi. Bu, satış özelliklerinin pasif bir ça ğrısı oldu. Ortam önemli, ama bufet seçiminin kararlı bir faktörü olması yeterli değil.

3. Müşterilerin seçtiği bufet, genellikle arkadaşların yemeği ve aile yemeği.
4. Önemli bir anahtar kelime kız arkadaşlarının toplantısıdır. Genelde erkekler daha fazla bufet yemeğini yiyorlar, ama kadınlar birlikte olduğunda hâlâ yemek için büyük potansiyeli var. Kız arkadaşların partisinin üç anahtar kelimesini birlikte bıraktığımızda, tatlı ve bar ı içtiğimizde niçin yılanlar, tatlı ve içki bu kadar popüler olduğunu anlamak zor değil.
5. Hizmetin geliştirilmesi için bufet gösterinin en parlak parçası oldu. Bu geleneksel bufet sadece kullanıcılara daha iyi materyal yemek vermekte odaklanır. Gelecekte materyal ve ruhsal dikkatine ihtiyacı olabilir.
6. Daha fazla insan akşam yemeği ve şirket partileri için ilk seçenek olarak buffet seçmeyecek. Eğer önceki yılların verilerini karşılaştırırsanız, bu büyük bir değişiklik olduğunu göreceksiniz. Bu da tüketim geliştirmenin sonucu olmalı.
Kötü görüntülere en hassas olan nedir?
1. Yavaş hizmet sık sık bufetin orijinal günahı. Bu sorun nasıl neden oluyor ve çözülebilir mi, sonra konuşuruz.
2. Deniz yemekleri ve et ürünleri sık sık müşterilerin bufeti değerlendirmesi için önemli noktalar. İyi ve kötü yorumlar göründüğü bölgeler de deniz yemeği ve et için hedef alındı. Şu anda, bufette et veya deniz yemeği yoksa insanları çekmek zor, fakat bu şeyler en pahalı kısmıdır, bu da operatörler için en zor kısmı. İyi işler yaparsanız, bir tide gibi tesbih edileceksiniz. Eğer kötü işler yaparsanız, kızdırılacaksınız.
Çünkü en iyi 30 kafeteriyle analiz ediyoruz, yani en kötü ifadelerin birkaç faktörü var. Ancak istatistik sonuçlarından bu faktörler kötü yorumlara bağlı tek faktörlerdir.

560

Yukarıdaki veriler ve sonuçlar üzerinde, bazı bufet operasyonu deneyiminin toplantısı:
1. Bütün güzel kafeterlerde birçok tekrarlı müşteriler vardır, bu yüzden bufet yaptığımızda a ğzın oluşturmasına dikkat etmeliyiz. İyi kelimeler parlak bir geleceğine eşit.
2. Bufetin tadı geleneksel yemek yemeği kadar yüksek değil. Daha fazla insanın tadı yüzünden kötü değerlendirmenin anahtar kelimelerinden de görebiliriz. Tadı kvalifik olduğu sürece, yemekler temiz, hijinik ve zengin, ve tüm deneyim özellikle fakir olmayacak.
3. Temiz ve hijinik olması ya da yemekler zengin olması, aslında sadece bir kalitel sınırlı topu. Buffet operatörünün açıklaması:
(1) Taze ve temiz kaliteden daha önemlidir;
(2) Son pahalı ödül ürün orta fiyatlı son iki kaliteli ürün kadar iyi değildir. Çünkü ayarlanmak zor, kaliteli ne kadar iyi olursa olsun herkes tarafından hoşlanmayabilir, ama daha fazla seçeneklerle daha fazla insan muhtemelen şeklinde memnun olabilir. Bu yüzden yemeklerin zenginliği çok önemlidir.
4. Neden bu dükkanlar içeceklere daha iyi dikkat veriyor? İki sebep olabilir:
(1) Daha fazla kadın tüketici grupları var. Sosyal durumlarda, sadece kadınlar tatmin edildiğinde erkekler tatmin edilebilir.
(2) İçkiler, sıçramalar ve sıçramalar relativ düşük maliyetli, fakat satışlık üretilmesi kolay olan ürünlerdir. Eğer bu ürünler iyi yapılırsa, sadece müşterileri tatmin edemezler, aynı zamanda maliyetleri kurtarabilirler. Bu en iyi strateji.
5. Neden hizmet yavaş? Sanayideki en iyi restoranlar kötü görüntülerle ve düşük görüntülerle olanlar daha muhtemelen. Çok Çin yemeği zamanında servis edilebilir. Neden bufette çözülmez? Aslında bu bufetin sırrı. Yavaş hizmet sık akıllıca bitirilir.
560

Dikkatli olarak izlerseniz, sadece bu imzalama ürünleri ve yüksek maliyetli yemekler yavaşça çalıştığını göreceksiniz. Geri kalan materyal topları neredeyse kaynaklardan dışarı çıkıyor ve içecekler her zaman sınırlı temsil içinde bulunur. Müşterilerin tecrübelerini ve bufet yaptığımızda nasıl dengelenmesini ve pahasını daha önce söylediklerimiz buydu. En iyi yol, ürünlerin görünmez elleri ile yönetmek ve kontrol etmek.
6. Yavaş servis ve zavallı kullanıcı yorumları arasındaki farklılığı nasıl bir araya getirmek? Cevap şu anda yapıp satmak. Önce en iyi tadı tut. İkincisi, yer operasyonunun kalitesini belirleyin ve kötü şeyleri harika bir stile dönüştürün. Daha önce dedim ki nasıl işlemeye bağlı.
7. İçkiler ve içkiler yüksek kaliteli olmalı. Sadece iyi kaliteli olduğunda çekici olabilirler. Akıllı buffet patronları tamamlanmak için kolay hissetmek ve düşük maliyeti, ama iyi deneyimler için daha fazla çabaları yapmayı öğrenmeli. Örneğin, daha fazla meyve içecekleri yapılmalı ve daha fazla meyve içecekleri yapılmalı.
8. Buffet bir servis uzantısı olabilir. Şimdiye kadar kafa yarışması, aslında her ürün farklı değil, yani nasıl farklılık yapacağız? Cevap, hizmetleri uzatmak. Örneğin, bazı restoranlar performansları sağlayacak, bazı restoranlar şarkı söyleyebilecek bir konser salonu inşa edecekler, bazıları özgür park edebilirler, bazıları 24 saat a çık. Bunlar aslında hizmetler ile farklı ve müşterileri tekrar müşterilere geliştirmek için çalışıyorlar.
9. Fiyat savaşıyla savaşmayın. Buffet için geleneksel yemek gibi yüksek zararları tutmak zor. Müşterilerin boşaltmaları, yanlışlıkları ya da özgür yemekleri verebilirsiniz. Fiyatla karşılaştırıldığında, değer eklenmiş hizmetleri sunmak daha etkili bir yol olabilir.
10. Buffet tüketmesi genellikle aile yemeğine ve arkadaşlarının yemeğine odaklanıyor. Halk tadı üzerinde en önemli şey, insanlara mutlu ve hoş bir yemek deneyimi vermek ve tekrar müşterilerin sürekli kaynağını sağlamak için, en önemli şey, en iyi yemek atmosferi yapmak ve insanlara mutlu ve hoş bir yemek deneyimi vermek.
11. Yemek temiz ve temiz tutmak nasıl? En iyi yol her sefere servis ettiği yemek miktarını azaltmak, hizmet frekansiyonunu arttırmak, her zaman ve her yerde ilaç etmek, yemekleri her zaman taze tutmak ve aynı zamanda maliyetleri kurtarmak.
12. Kafeteride, yemeklerin ayarlaması ve dekorasyonu da çok önemlidir. Kendi yardımını yiyen insanların çoğu midelerinden daha büyük bir kalbi vardır. Bu yüzden tabağı yemekten daha önemli. Tabloyu özellikle ayarlamak sadece yemeklerin değerini belirtebilir, ayrıca harcamaları da azaltır ve maliyetleri de kaydetebilir. Tabii ki, tüm kurtarmaların önemi daha iyi bir müşteri deneyimini sağlamak. Sadece kurtarmak için saklayamayız ve sonunda sinyal tahtasını yıkamayız.