Enteresan İcatlar

Kasım 2013 | Ayhan Şimşek, Gezgin
PORTETİF KONTROLLERE İMKAN TANIYAN ENTERESAN İCAT
Kaliforniya'daki Physical Optics Corporation of Torrance firması tarafından yapılan yeni bir kamera var. Adı Lexid. Bu bir x-ray kamera.
Bu kamera, X-ray ışınları yollayıp, geri gelen yansımaları kontrol ederek çalışıyor. Cihaz; beton, tahta, çelik vb. Gibi birçok materyalin içini görebiliyor.

Teknoloji
180 derece görüş açısı olan bu kameranın algı hızı da oldukça yüksek. Özellikle gümrük geçişleri, havaalanları ve şüpheli paket incelemelerinde kullanılması amaçlanan bu icat pek yakında piyasaya çıkacak.


Teknoloji

GELECEĞİN TEKNOLOJİ HARİKASI BİLGİSAYARLAR İCAT EDİLDİ
Güney Koreli bir tasarımcı olan, Won-Seok-Lee'nin tasarladığı bu bilgisayarın adı B-membrane.B-membrane'ı bildiğimiz bilgisayarlardan ayıran bir çok farklı özelliği var. B-membrane'nınız varsa ekrana da ihtiyacınız olmaz. Oynayan başlığı projektör görevi görüyor. Aynı zamanda kullanmadığınızda odanıza hoş bir aydınlatma fonsiyonu da var tabii ki. Bunun yanı sıra sadece ihtiyaç duyduğunuzda ortaya çıkan klavye ve faresi tasarımı ekstra ilginç kılan özelliklerinden. Ayrıca içine gizlenmiş bir optik sürücüsü tabii ki mevcut.KENDİ KENDİNE ISINAN SÜT

Yoomi ile artık bebeğinize vereceğiniz sütü ısıtmak için vakit kaybına son.Bebeğinize biberondan süt veriyorsanız işin püf noktası sütü ısıtmaktır. Bunu yapamayacak kadar yoğun temposu olan ebeveynler içinse işin püf noktası artık Yoomi. Yenilik ve araştırma ödüllerini kazanan bu cihaz, tek bir düğme dokunuşuyla biberonu anne sütü sıcaklığına getirebiliyor. Isıtma işleminden 60 saniye sonra süt kullanıma hazır hâle geliyor.


Ayrıca, Yoomi'nin Türkiye Facebook sayfası da hizmete girmiş durumda.
facebook.com/yoomiturkiye