EY İÇİM DIŞIMA ÇIK!

Mayıs 2013 | Nese özalp Akın, Halkla İlişkiler Uzmanı
Bugün popüler yaşamdan, haber sitelerinin flaşlarından uzaklara, yürüdüğümde mesafelerin olmadığı cümle şablonları bertaraf eden içimden bahsetmek istiyorum. Bu sabah uyandığımda EY İÇİM DIŞIMA ÇIK! dedim. İçine kapanık biri değilim, zaten içine kapanık tabirine de karşıyım.. Çünkü içine kapanık değildir; içine açık dışına kapanıktır o, o sana kapanıktır… Bunu öğreneli çok uzun zaman olmadı. Hala taze.

"Derler ki kalabalıklar içinde yalnızım" bu kendini ifade edememenin şairane tabirine
gülümsüyorum. Dürüst olmakta fayda var yalnız değilim kocaman bir ailem ve dostlarım var. Peki içimdeki bu his anlatılamayan bu his tabiri bulamayan, tasvir edilemeyen bu his? Düşünüyorum da yalnızım desem imanıma ters, demesem içimdeki boşluğa anlam vermekte zorlanıyorum. Peki nedir içimdeki bu kargaşa, bu neyin arayışıdır bu?
Her hayat başlı başına bir tarihtir. Kendi tarihinizde kendi ayaklanmalarınızı, kendi savaşlarınızı başlatır yada bitirirsiniz. Ve buna kader dersiniz işin içinde kadere iman varsa vira Bismillah deyip Allah'ı analım ve içimizdeki boşluğa bir çare bulalım."Ben gizli bir hazine idim, sevdim ki bilineyim."
Gönderiliş amacını unutmuş hatta her gün tekrar tekrar unutan insanoğluna yüzyıllar boyunca gönderilmiş olan yol göstericilerden bahsetmeden geçemeyeceğim. Anmakla yeşeren kalplerimize girizgah olsun. bu güzel günde ruhumuza ışık tutsun.