Film Önerileri 3 - Blue Jasmine

Şubat 2014 | Gonca Köse, Öğrenci
5295

Oyuncular : Cate Blanchett, Alec Baldwin, Louis C. K, Bobby Cannavale, Andrew Dice Clay, Sally Hawkins, Peter Sarsgaard, Michael Stuhlbarg

Yönetmen: Woody Allen

Sayısız filmi olan ve yönetmenlerin başında yer alan Woody Allen'in bu seneki filmi Blue Jasmine, Allen hemen hemen her sene bir filmle sevenlerini buluşturuyor.

Filmin konusuna gelince; Son sınıfta üniversiteden ayrılıp zengin ve gösterişli bir hayat için evlilik yapan bir kadının hikayesiyle başlıyor. Kocasının ihanetlerine dayanamayıp gösterdiği bir davranışıyla hayatı değişmeye başlıyor ve o gösterişli hayatından hızla dibe iniyor. Sıradan hayatını kabullenmeyişi, inatçılığı ve baş rolün karakterini, ruh halini anlamaya çalışırken film bitiveriyor. Filmde baş rol olan Cate Blanchett'den gözlerinizi alamıyorsunuz. Oyunculuğu ile en İyi Aktris, Drama dalında Altın Küre Ödülünün sahibi oldu.

Benim en sevdiğim sahneler Jasmine'in sinir krizi geçirdiği sahnelerdi. Film hiç yormuyor ne ağlatıyor ne de güldürüyor. Bu tarz bir film izlemek isteyenler için tavsiye edebilirim... Bir de filmi izlemeden önce şu soruyu da bir düşünmenizi isterim; Gerçeklerden kaçarak ne kadar mutlu olabiliriz?


İyi seyirler... :)

5295