Geçmişteki Tehlikeli Kadınlar :/

Mart 2014 | Hilal Korkmaz, Meteoroloji Mühendisi Öğrencisi
Katherine Knight

1042

Avustralya tarihinde ömür boyu hapse mahkum edilen ilk kadındır. Çocuklarını ve eski kocasını önce işkence ettikten sonra bıçaklayarak öldürür hatta bazı organlarını pişirerek yer. ~ 1956 doğumlu~

Ilse Koch

1042

Karl Otto' nun eşi.( Siyasi suçlu hapisanesindeki komutan) . Mahkumlara karşı kötü ve acımasız davranışlarıyla bilinir. Özellikle dövmeli vücutlara düşkünlüğü vardır ve mahkumlarda ki dövmeli bölgeleri kesip eldiven, çanta, gece lambası ve hatta işlemeli iç çamaşırları yapmıştır. Ömür boyu hapis cezası almıştır.( 50 bin cinayetten sorumlu olduğu düşünülüyordu.) 1967' de parmaklıklardan kendini asarak intihar eder.

Elizabeth Bathory

1042

Kendisinden ' Kanlı Kontes' olarak bahseder. Macaristan kökenli seri katil. Kocası öldükten sonra büyü işleriyle uğraşır. Değişik ayinlere katılmıştır. Bir gün hizmetkarlarından birisi saçını tararken canını acıtır ve hizmetkara sert bir tokat atar. Eline bir miktar kan damlayan Bathory hizmetkarının tüm kanının küvete akıtılmasını ister. Akıtırlar ve o kan ile ' kan banyosu' yapmıştır.

Bell Gunness

1042

14 kişiyi öldürmüş bir seri katil. 3 kendi çocuğu dahil. Çocukları dışındaki kişileri para için öldürür. Evlendiği adamları bir tür hayvan zehiriyle zehirleyerek öldürür ve onların paralarını üstüne kalmasını sağlar.

Kraliçe Mary

1042

' Kanlı Mary' olarak da bilinir. İdam kararlarıyla tanınır. Tarihe ' Mary' nin Zulmü' olarak geçen dönemde bir çok lider idam edilmiştir. Özellikle Protestan olanlar. İngiltere' nin dinini Roma katolikliğine döndürmüştür. Beş yıl hüküm sürer. 1558 yılında kanserden ölmüştür.