Gerçek Ateizm,,,

Mart 2015 | Murat Keskin, Araştırmacı
Evet, insan olarak zorda kalmadıkça bazı gerçekleri, maalesef araştırmıyor ve ortaya çıkarmıyoruz.
Ateizm nedir, kendisine ateist diyebilenler gerçekte nasıl bir anlayışa sahiptir, her ateist aynı gerçeklik davasını destekliyor.
Bu kavramları gerçek manası ile anlayabilmek için, önce ateizm nedir, sorusunu insandan insana değişkenlik gösteren hali ile değil, gerçekçi hali ile tanımlayalım ki, sahtekarlar harman olsun ve ayrılsın.
Ateist, evrenin ve içindekilerin, olayların ve aralarında ki ironik bağların, bilimsel ve net mantıkla açıklanabileceğine inanan, bilimsel gerçeklere tam bağlı, bilime saygılı ve bilim insanı, doğru olarak kabul ettiği düşüncesel sistemi kanıtlamaya ve bilimsel araştırmalarından vazgeçmeyen, net bir bilim insanıdır.
Çünkü ; ateizm düşünce sisteminin, başkaları veya birileri söyledi diye basitçe peşinden gidilemeyecek saygınlıkta olduğunu bilmek, kendi bilimsel kat-i ispatları ile bu bilimsel yolda ilerlenebileceğini anlayabilmek, bu sistemin giriş kapısıdır.
Aksi bir durumun, sadece sahtekarlık ve bu bilimsel düşünce sisteminin şahsi menfaatleri için kullandığını ve de bu isim altında yaptığı, her aşağılık hareketin bu sisteme mal edilmesi ve kirletilmesi, başta ortak insani değerlere, insan onuruna ve bilime büyük darbe vuracağını bilmelidir.
Ateizm ve bilimsel düşünce sistemlerine, en çok darbeyi vuranlar, bu sistemlerin içinde gibi görünen fakat, gerçekte kendisine adeta tapan, aşırı bencil çevresinde ki her şeyi ve olguyu kendisine kurban eden, saygısız, aşağılık, hiçbir şeye değer vermeyen, bu halleri ile çok ama çok kötü örnek olan, bu halleri ile bir hayvandan daha aşağılık ŞEYLERDİR.