Gezi = Dünya Vatandaşı Olmak

Haziran 2013 | Duygu Avcı, İletisim Uzmanı
Gezi isimli elekten geçirdiler hepimizi. Büyük yutanları bir tarafa, yemeyenleri, yediremeyenleri bir tarafa ayırdılar. Geriye sadece ayırmak, bölmek kaldı. Ne olur siz de yemeyin, yedirmeyin! Yemeyin ki Gezi bizi eleme değil, birleştirme aracı olsun. Nefret insanı yorar, şiddet insanları köreltir. Sevgi ve bilgi ile bir ışık yakabilirsek, tüm dünyayı aydınlatabiliriz. Ne yapabiliriz ki diye çaresiz düşüncelerle doldurmayın beyinlerinizi! Kapitalizm sömürüyor işte herkesi diye kandırmayın çevrenizi!
Siz bilinçli yaşarsanız, sırf markası var diye 10 liralık bir tişörte 60 lira vermezseniz, nakit paranız varken her haltı kredi kartından almazsanız, bankalara en düşük seviyede bağlı kalırsanız, sırf can sıkıntısı gidermek olsun diye alışveriş merkezlerine gideceğinize doğanın tadını çıkarırsanız, bir tatilinizi de 5 yıldızlı otelde ye-iç-yat mantığında her şey dahil bedavacılığında değil, doğayla iç içe, çadırınızda geçirirseniz, paylaşımı ve yardımlaşmayı ilke edinirseniz, hak edilenden fazlasına vicdanınız karşı çıkmaya başlarsa yepyeni bir dünya kurmak o kadar da zor değil.
Lütfen içinizdeki ışığı söndürmeyin!
Araştırın, okuyun, düşünün, anlamaya çalışın ve farkındalığınızı uyandırın!
2012 sonrası insanlık için aydınlanmadır!
Medyadan uzak tutun beyinlerinizi! Onlar sizi kendi planları için sömürüyor!
Piyon olmaktan vazgeçin demiyorum, piyon olduğunuzu bilin ve kendi doğruluğuna inandığınız yolda ilerleyerek gerçek gücünüze kavuşun, yem olmayın diyorum!
Bu dünya milyarlarca yıldır burada bütün ihtişamıyla duruyor!
Ona layık birer vatandaş olun.
Dünya vatandaşı olun!