Hayat...

Nisan 2012 | Hakan Alp, Deri Teknolojileri Uzmanı
Kimlik biçtiler hep bize. Belkide hiç bir zaman olmak, yaşamak istediğimiz kişiler olamadık. Hep sorduk kendimize belki, yada sormaktan korktu bir çoğumuz ''BEN KİMİM'' diye. Ama hep aklımızın bir köşesinde varoldu bu bu soru. Kimimiz Ahmet Bey'in oğlu olarak sürdük hayatlarımızı, Kimimiz Ayşe Teyze'nin kızı. Kimsin diye sorduklarında hep dedik bilmem kimin oğluyum (kızıyım) diye.

Bilmem başka ne kalıplara girdik hayat boyunca. bize uygun görülen ne rolleri oynadık. İyi öğrenci olmamız istendi, iyi evlat olmamız istendi, iyi eş olmamamız istendi, iyi baba belki de zaman içinde. Ama hiç kendimiz olmaya fırsat verilmedi çoğumuza. Ben kendim olmayı istedim hep, hep tercihim kendim olmakdı. Sen kimsin dediklerinde Ben Benim diyebilmeyi öğrendim zaman içinde. Öğrendim istediğim hayatı yaşamayı. İçmek istedim bir ara. Oturdum içtim. dans etmek istedim kalktım tek başıma dans ettim. yeri geldi bağırmak istedim,haykırmak istedim. haykırdım. ben haykırdıkca aykırılaştım,aykırılıştıkca başkalaştım başkaları için.


Ben benim, ötesi yok. Bu hayat benim. İstediğim gibi yaşarım. İsteyeceğim gibi kendi tercihlerimi yaşamaaya da devam edeceğim.


Bu gece de canım saçmalamak istedi. Oturdum saçmaladım. NE olmuş yani.