Hayvan Barınaklarını Ziyaret Edin!

Şubat 2014 | Gonca Köse, Öğrenci
Eğer bir hayvan sahiplenmek istiyorsanız, tercihinizin petshoplar yerine barınaklardan olmasında yarar var. Barınaklara gidip ziyaret yapabilir onlara yiyecekler götürebilirsiniz. En ünlü barınaklarda birtanesi yedi kule hayvan barınağıdır. Buradan köpek sahiplenmek için;
  1. Ev için sahiplenecekseniz isminize kayıtlı adresi gösteren ikametgah, su, tel, elektirik faturası vb ve sizin hakkınızda bilgi verebilecek en az iki referans gerekmektedir. İş yeri için vergi levhası gereklidir.
  2. Köpeğin yaşayacağı mekanı gösteren içinde sizinde bulunduğunuz video veya fotoğraflar isteniyor.
  3. Köpekler, sahiplendirdikten sonra düzenli aralıklarla kontrol ediliyor. Bu nedenle İstanbul dışından gelenler sahiplenemiyor.
  4. Bunların dışında sahiplendirme taahütnamesi formunu doldurmak gereklidir. Bu formda genel olarak şöyle sorular bulunuyor; Daha önce hiç köpek baktınız mı? Günde kaç kere dolaştırılacak? Evde kaç saat yalnız kalacak? Köpeğe iyi bakacağınızı kabul ediyor musunuz? Gibi bir çok soru yer alıyor...

Hayvan

Eğer evlat edinemiyosanız sahipleneceğiniz köpeğin bakımı karşılığında ayda bir çuval kuru mama vermesiyle sizinde bir köpeğiniz olabiliyor. Buna 'Hami' olmak deniliyor. Hamisi olacağınız köpekleri sakat veya yaşlı köpeklerimiz arasından seçmeniz gerekiyor. İstediğiniz zaman köpeğinizi sevip onunla oynayabilirsiniz.

Hayvan

İstanbul Hayvan Barınakları

İstanbul Ataşehir Barındırma Merkezi
İstanbul Beykoz Barınağı
İstanbul Büyükada Hayvan Barınağı
İstanbul Şile Hayvan Barınağı
İstanbul Tuzla Hayvan Barınağı
İstanbul Yedikule Hayvan Barınağı
Bahçelievler Hayvan Barınağı
Mimar Sinan Barınağı
Bakırköy sokak hayvanları rehabilitasyon merkezi
Güngören Hayvan toplama ve kısırlaştırma merkezi
Hasdal rehabilitasyon merkezi
Üsküdar Hayvan Barınağı
Avcılar Barınağı
Sarıyer Hayvan Barınağı