Hem Soruya Cevap Hem Bir Yazı:Yazılımcı Olmak

Ocak 2016 | Abdullah Gürel, Webmaster
Bu soruya yazılımdan başlayarak cevap vermek lazım yazılıma önem veriliyor ama yazılımı yaptıran her işi yapan ama asgari ücret alan bir kitle istiyor burada ucuz eleman isteği doğuyor sen kendini yetiştiriyorsun uyumuyorsun etmiyorsun patron bu ne : D işine gelirse diyor kaybediyorsun o yüzden önem veriliyor ama ucuz elemana ama ok ta iş bilene.
Ucuz eleman meselesi daha çok bu işin yükselmediği yerlerde olur en iyi işi yapacağın hem geliştirip hem iyi para kazanacağın yer örnek İstanbul gibi büyük firmalarda olur o da nasıl olur kendini iyi geliştirmiş iyi analiz ve sentez eden takım çalışmasına yatkın java dan c diline abartısız bilen 2 yıl tecrübesi olan vs isen yaşadın iyi para verirler öneminde anlaşılır. Burada tecrübe devreye giriyor peki tecrübeyi nerede yapacaksın ilk söylediğim maddeye ucuz işçilik ile kazanacaksın piyasayı öğreneksin sonra 2. Maddeye geleceksin.
Gelelim bunların dışında Türkiye de yazılımcıların önemine son 5 yıl içerisinde yazılımcıların önemi anlaşılmaya başlandı ABD gibi ülkelere nazaran çok az ama bir ilerleme var aslında yazılımcı kitlesinin önemi girişimci kelimesi ile anlaşıldı internet girişimcileri ortaya çıkması bunda bir patlama sebebidir velhasıl bir diğer nokta siber saldırıların ortaya çıkmasıdır.
Türkiye de yazılımcıların saygı duymasını istiyorsanız bir bilgisayar internet ve bilgi en önemlisi projen var ise bunu da piyasaya sürersen fikrin patama yaşar ve yazılımcılara önem seninde sayende artmaya başlar.
Yazılıma önem artıyor yazılımcıya tabi bir başka konu ise bir anda girişimcilerin çok para kazanması (tabi kimse direk para kazanmıyor) bu da önem kazandırıyor.
Yani önem verilmesini istiyorsan bu işin biri olmuş bilginde varsa silikon vadisine git ama dur sorunun bununla hiçbir ilişkisi yok : D
Bunu da izlemen tavsiyesiyle...