Hint kınasından dövme

Mart 2014 | Ebru Özkan, Moleküler Biyolog
Dövme yaptırmayı düşünenler için ön hazırlık olarak hint kınası yaptırabilirsiniz. Pişman olduğunuzda geri dönüş şansınız da vardır. Ayrıca Hint kınasını saç boyası olarak kullananlarda vardır. Ayrıca çok uygun fiyatlara yapılmaktadır.

Hint kınası; Kuzey Afrika ve Batı Asya da yetişen küçük bir çalı bitkisidir. Yaprakları toplanır, kurutulur, öğütülür ve üzerindeki doğal maddelerin korunması na dikkat ederek saf bir pudra haline getirilir. Daha sonra toz halinde bulunan kına su ile karıştırılarak bulamaç haline dönüştürülür ve bu şekilde kullanılır.

Tür: Lawsonia İnermis

1087

Kına Hindistanlı kadınlar için ayrı bir öneme sahiptir. Bedenin süslenmesinde, kötülüklerden korunma, şans ve bereket için kına kullanmışlardır. Hatta bazı hastalıkların tedavisinde işe yaradığını düşünmüşlerdir. Balgam, baş ağrısı, nezle, göz ağrısı, çocuklarda çiçeğe karşı ve de ateşli hastalıklarda kına kullanmışlardır.

Kınanın bazı zararları olabilir;
  • Alerjik reaksiyon gösterme ihtimali vardır. Alerjik bünyelerde kaşıntı ve kızarıklığa neden olur.
  • Açık yaralara , sivilceli ve hassas bölgelere kına uygulanmamaktadır.
  • Gözle temas etmemesi gereklidir.
  • Deriyi tam anlamıyla kaplayan hin kınası özellikle tatil yerlerinde güneşin etkisiyle sizi hüsrana uğratabilir. Çünkü üzerinde bulunduğu deriyi pişirerek yakmaktadır.
Ayağa yapılan Hint kınası dövmeleri gerçekten çok hoş duruyor.

1087

1087

1087