İçerik stratejinizin odak noktası neresi?

Ocak 2015 | Hilmi Işıkören, Blog Yazarı
İçerik pazarlaması konusunda Instagram ülkemizde çok önde. Aktif kullanıcı sayısında Twitter’ı geride bırakmayı başardı. Genç kullanıcılar Facebook’tan kaçıyor. Instagram, Facebook ve Twitter’dan daha fazla etkileşim getiriyor. İşin özü Instagram’da daha aktif olmak zorundayız. Instagram, bir çok marka için içerik stratejisinin odak noktasında yer alacak bir platform. Sadece şirketler için değil kendi kişisel markalarımız için de durum aynı.

Gelecek görsel içeriklere kayıyor. Blog sayfamızdaki her gün yeni bir tane paylaştığımız ‘Motivasyon Kartları’ buna en güzel örneklerden biri. Ayrıca Pinterest hesabımda pinterest.com linkinde bulunan görsel içerikler de buna başka bir örnek. Yıllardan beri Pinterest kullanıyorum ancak Instagram’da çok yeniyim ve çok kısa sürede 1.600′ü geçti takipçi sayım ve Pinterest’in çok önünde bu ilerleme. Ayrıca beğeni, yorum ve etkileşim açısında da Google + ve diğer sosyal medya platformlarına göre çok hızlı yükseliyor ülkemizde Instagram.

Bence ülkemizde özellikle Facebook, Linkedin, Linkedin, Google+ ve Instagram aktif olmaya, waw dedirtecek içerikler üretip paylaşmaya ve etkileşim kurmaya değer platformlar. İşte Instagram’da benim çok kısa sürede geldiğim noktayı aşağıda görebilirsiniz. Bu arada Instagram adresiminstagram.com/hilmiisikoren . Instagram’da etkileşim kurmak için sizleri bekliyorum :)

Hilmi Işıkören
isikoren.com/instagram
‪#‎Facebook‬ ‪#‎Linkedin‬ ‪#‎Googleplus‬ ‪#‎Pinterest‬ ‪#‎Instagram‬ ‪#‎sosyalmedya

8826