İngilizcenizi Geliştirecek En iyi 7 Mobil Uygulama

Şubat 2014 | Teknoloji Cerrahı, Teknoloji Uzmanı
Büyüklerimizin cevabıyla başlayalım yazımıza: “Bizim şimdiki gibi ne bilgisayarımız ne internetimiz vardı. Bizim zamanımızda İngilizce kasetler vardı. Onları her gün dinleyerek İngilizcemi ilerlettik” derlerdi. İşte bu ipucundan yola çıkarak derlediğimiz uygulamalarımühendis adayı ve İngilizce öğrenmek isteyen herkesin yazımızı okumasını öneriyoruz. Sizde İngilizcenize yeni kelimeler katmak ve İngilizcenizi geliştirmek istiyorsanız uygulamaları denemenizi tavsiye ederiz.
Big City Small World Podcast

437

4 hikaye oluşan 12 şer bölümden oluşan hikayeler yaklaşık 2,5 dakikadır. Telaffuz gayet güzel ve anlaşılır, hikayeler ise sizi sıkmayacak şekilde. Ayrıca hikayelerle birlikte karikatür olarakta kısa olaylar verilmiş. Hem dinleyip hem de takip edebilirsiniz. Kelime çeşitliliği de oldukça zengin olan uygulamayı otobüste, evde ve hatta yolda yürürken bile kullanabilirsiniz. Bu sayede İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Özellikle seviyesinin yüksek olmadığının düşünenler için daha faydalı olabilecek bir uygulama.
Android iPhone

►İlginizi çekebilir: Mühendisler İçin Android Uygulamaları
LearnEnglish Podcast

437
Uygulamada 3 hikaye ve toplamda 40 bölüm var. Her bir bölüm yaklaşık 20dk sürmekte. Hem dinleyip hem de takip edebileceğiniz bir bölüm. Kelimeler ve gramer açısında üst seviye bir uygulama diyebiliriz. Kelime açısından oldukça zengin. Telaffuz gayet açık ve anlaşılır. Ayrıca her bölümün sonunda test sorularıyla o bölüm hakkında sorular soruluyor.
Android iPhone

Learn English – Voxy

437

1 dakikanızı almayacak üye kaydıyla kendinizi çok güzel İngilizce dünyasının içinde bulacaksınız. Üye olduktan sonra seviye testi yapıyor, öylesine bir test değil güzel bilginizi ölçebilecek bir testle seviyenizi belirliyor. Daha sonra gerek boşluk doldurma gerek dinleme gerekse resimli bölümleri gerçekten İngilizce öğrenmenize büyük fayda sağlayacak düzeyde.
Android iPhone

How to Speak Real English

437

Video dersleri gerekse kelime bilginizi geliştirecek yazıları çok eğitici olmuş. Ayrıca dinlediğini anlama ve okuduğunu anlama konusunda yani reading ve writing dediğimiz konularda kendinizi geliştirmeye çok yardımcı olacak bir uygulama.
Android iPhone

Fluent English

437

İçinde bulunan hikayeleri hem dinleyin hem takip edin. Ayrıca uygulamanın size sunduğu en önemli avantaj bilmediğiniz kelimelerin üstüne basarak hemen Türkçe karşılığını görebilmeniz ve kaldığınız yerden hikayeye devam edebilmeniz. Bu avantajı uygulamayı öne çıkarıyor.
Android Resmi iPhone uygulaması yoktur.

Tureng Sözlük

437


Bilmediğiniz kelime ve kelime gruplarında size çok yardımcı olacak bir sözlük uygulamasıdır. Sadece günlük hayatta kullandığınız kelimeler değil, iş dünyası, mühendislik, dış ticaret gibi alanlardada 3 milyondan fazla terim bulunduran bir sözlüktür. Ayrıca ses ile kelime tanımala özelliği uygulamayı öne çıkaran özelliklerden birtanesi.

Android iPhone

TED

437


Bu uygulama aslında ingilizce öğretmen için yapılmamıştır. Ama bundan çok daha iyi şekilde faydalanabiliriz. Uygulama sayesinde hergün yeni eklenen güncel ingilizce videolar izleyebilirsiniz. Üstelik birçok alt yazı seçeneği ile birlikte. Bu sayede bize ingilizce öğrenmek için tavsiyede bulundukları "yabancı film izle" önerisi yerine burdan kısa ve ilgimizi çekecek ayrıca güncel birçok videoyu otobüste giderken bile indirebiliriz. Mobil interneti olmayanlar uygulama sayesinde videoları evlerinde telefonlarına indirebilir ve istediği yerde internete ihtiyaç olmadan izleyebilir. Farklı aksanlarda ingilizce konuşmalar ve görüntününde HD ye yakın olması, uygulumanın önem çıkmasını sağlıyor. Unutmadan, teknolojiden bilgisayara, enerjiden modaya kadar 100 e yakın kategoride videolar izleyebilirsiniz.

Android iPhone