İngiltere - Sheffield

Mayıs 2014 | Gökhan Demirbaş, Webmaster
Sheffield, İngiltere’nin kuzeyinde Yorkshire’da bir şehirdir. Avrupa’nın ve Birleşik Krallığın en büyük şehirlerinden biridir. Doncaster, Rotherham ve Barnsley ‘i de kapsar. Burası en büyük sanayi, kozmopolitan ve kültür şehridir. Bu kadar metropolit ve sanayi şehri olmasına rağmen çok geniş yeşil alanlara ve parklara sahip bir yerdir.

Sheffield yedi tepe arasında kurulmuş bir şehirdir ve bu manzaraya sahip olmaktan oldukça memnundur. Doncaster Sheffield ucuz uçak bileti ile Avrupa’nın bu gelişmiş, görkemli şehrinde güzel bir tatil geçirebilirsiniz. Gezilecek görülecek birçok yere sahip bu büyük, ama yeşillikten ödün vermemiş olan şehre, gidebileceksiniz. Doncaster Sheffield ‘da birçok kültürel aktiviteye katılmak mümkün.

Gezilecek Yerler
Sheffield’ın en büyük sanat galerisi olan, Millenium Galleries , Winter Garden , Peace Gardens , Graves Gallery , Tudor Square, Norfolk Heritage Trail , Bank Street Arts , Fire And Police Museum ve Sheffield Castler ruins mutlaka görülmesi gereken yerlerdir . Doncaster Sheffield ucuz uçak bileti ile ayrıca Sheffield Botanical Gardens, Sheffield General Cemetery, Kelham İsland Müzesi , Abbeydale industrial Hamlet , Canal Basin , London Caddesi , Weston Park Müzesi , Weston parkı , Burngreave , Dore , Rivelin Valley Nature Trail, Wyming Brook Nature Reserve da gezilebilir yerlerdir. Bütün bu yerleri gezerek İngiltere ‘nin tarihi, ekonomik gelişmelerini yakından görme fırsatı elde edeceksiniz.

Alışveriş ve Eğlence
Doncaster Sheffield şehrinde tiyatro, sinema ve sportif faaliyetler çok gelişmiştir. Sanayi devrimi ve ticaret Sheffield ‘da başlamıştır. Şehir merkezinde, Surrey caddesindeki Winter Garden ‘da turistler için Sheffield tourist information centre var buradan her türlü bilgi ve yardım alınabilir. Doncaster Sheffield ucuz bilet alarak bu şehre geldiğinizde, turist danışma merkezinden bilgi alarak şehri daha rahat gezebileceksiniz.

Çok gelişmiş ulaşım sistemi olan Sheffield şehrinde, otobüs, tren, tramvay, canal boat ‘lar kullanılarak gezmek mümkün. Şehir merkezinde yürüyerek de gezebileceğiniz, görebileceğiniz mekânlar bulunuyor. Şehri yürüyerek de keşfedebilirsiniz. Alışveriş yapmak için harika bir yer olan Sheffield şehrinde, Meadowhall , Crystal Peak ve banliyo lar mutlaka gitmeniz gereken yerler . Meadowhall da çok büyük alışveriş merkezleri bulunuyor ve her yıl 30 milyon insan buraya alışveriş için geliyor ve burada bütün ünlü Fast Food zincirlerinde yemek mümkün. Şehir merkezinden Meadowhall ‘a ulaşmak için Super tramlarla kolayca ulaşabilirsiniz. Sarı ve Mor rotayı izleyen Supertramlarla bu alışveriş alanına ulaşabilirsiniz bu tramvayla yerel otobüs ve trenlere göre daha hızlı gidilir.


Doncaster Sheffield uçak ile bu büyük alışveriş mekânından sevdiklerinize ve kendinize burayı hatırlatacak hediyeler alabilirsiniz
Sheffield şehrinin güney ucundaki Crystal Peak ‘a mavi rotayı izleyen Supertramla ulaşabilirsiniz. Ecclesall Road ‘da kişisel moda mağazaları, barlar, cafeler, restoranlar bulunur. Şehirde ucuz ve iyi yemek yiyeceğiniz birçok yer bulunmaktadır. Çin yemekleri, Türk kebapları, Afrika yemekleri, Taylan yemekleri, İtalyan ve Fransız yemekleri yapan birçok restoran bulabilir ve öğrencilerin sıkça gittikleri birçok restoran ve sandwich yapan yerlerde yemek yiyebilirsiniz. Doncaster Sheffield uygun uçak bileti ile bu şehirde dünya mutfaklarının muhteşem lezzetleriyle de tanışma olanağı bulacaksınız.

Ulaşım
Doncaster Sheffield şehrinde bulunan Robin Hood Doncaster Sheffield havaalanı, UK’ın n genç havaalanlarındandır ve şehir merkezine 35 dakika uzaklıktadır. Havaalanından şehir merkezine otobüs ve tren seferleri bulunmaktadır. Ayrıca hava alanında uzun süre kalacak araçlar için park hizmeti de veriliyor. Doncaster Sheffield online uçak bileti alarak bu şehrin güzelliklerini yaşayın. Yakın havaalanları ise, Humberside havaalanı (44km),Leeds Bradford havaalanı (61km),East Midlands havaalanı (75km),Manchester (Ingiltere) havaalanı (85km),Durham havaalanı (119km). enucuzucakbilet.org adresinden en ucuz fiyatlar sorgulanarak uçak bileti sahibi olmak mümkün.