inploid haberler

Nisan 2012 | Kendine bir dünya yarat, İnternet Girişimcisi
Bugüne kadarki süreçte bildiğiniz gibi ürünü geliştirmeye ve konumlandırmaya çalışıyorduk. Uzun bir yola çıktık ve yolumuza devam ediyoruz. Aşağıda sizlere inploid'in son günlerdeki geliştirmelerinin sonucunda ortaya çıkan araçları kısa açıklamalarını belirtiyorum.

inploid ile hem kullanıcıların sorularına doğru cevapları tecrübeli insanlardan almasını sağlamak, hem de kullanıcıların bilgili oldukları konularda kendileri ve diğerleri için faydalı içerik üretmesini sağlamak istiyoruz. Tüm bunların genelinde de kullanıcılarımızın kendi hayatındaki bilgisini de organize etmelerini sağlamak için araçlar yarattık.

1. Gönderi Alanları: Kullanıcıların kendi hayatlarını farklı ilgi alanlarına göre organize ederek, farklı alanlara içerik üretmelerini sağlıyoruz. Böylece herhangi bir kullanıcının belirli bir tecrübe/ilgi alanını takip edebilme şansınız oluşuyor ve bir kişinin sadece belirli bir alandaki içeriğine erişiyorsunuz. 
inploid Blog
inploid Blog

Aynı gönderi alanına farklı kullanıcılar içerik gönderebiliyor ve bu gönderileri her kullanıcının takipçileri ayrı ayrı oyluyor. Bu sayede daha kaliteli içeriği daha ön plana çıkarıyoruz.


2. Email ile Gönderi: Tüm mobil cihazlarınızdan (akıllı telefon, tablet pc, vs.) inploid'deki gönderi alanlarınıza herhangi bir içeriği göndermeniz için akıllı bir email gönderi sistemini hayata geçirmiş bulunuyoruz. Bu sayede hali hazırda inploid paylaşım entegrasyonu olmayan mobil uygulamalarda dahiiçeriğinizi inploid hesabınıza gönderebilmektesiniz. Sayfanın linkini inploid gönderi emailine mail olarak atmanız yeterli oluyor ve saniyeler içerisinde işlem tamamlanıyor.  Bunun için gönderi alanınızı çağrıştıran harfleri 2 # arasına mailin herhangi bir yerine yazmanız yeterli :). Gerisini biz hallediyoruz.

inploid Blog


3. Bookmarklet: Herhangi bir web sayfasında iken, inploid açık olmasa dahi o sitedeki makale, inceleme, video, vb. içeriğin inploid'deki gönderi alanına gönderilebilmesi için oluşturduğumuz araç. Her tarayıcı ile uyumlu olarak basit bir sürükle bırak işleminden sonra kullanılabiliyor.

inploid Blog
inploid Blog

Beğendiğiniz herhangi bir şeyi inploid'e gönderebilirsiniz
inploid Bloginploid Blog

Hemen sonrasınra sosyal mecralarda duyurabilir veya arkadaşlarınızı haberdar edebilirsiniz
inploid Bloginploid Blog

4. Bileşenler (Widgets): inploid bileşenleri ile inploid'de hazırladığınız soru veya anketi kendi blog, web sitesi veya mobil uygulamanızda yayınlayabiliyorsunuz ve bu farklı mecralardan gelen tepkileri inploid'de inceleyebiliyorsunuz.

inploid Blog
inploid Blog


5. Paylaş butonu: Web sitenizde kolaylıkla kullanabileceğiniz inploid'de paylaş butonu sayesinde artık inploid'e entegre olarak paylaşım yapabiliyorsunuz.

inploid Blog


Yakın Gelecek
inploid, başta Türkiye olmak üzere, yaptığı işi en iyi yapan site olmak ve gerek teknolojik anlamda gerekse kalite anlamında en iyi ve güvenilir mecra olmayı hedeflemektedir. Bu yıl mobil uygulamalar ve mobil web sitemiz ile birlikte, facebook içerisinde de bir uygulamayı devreye sokma istiyoruz. Kişilerin verdiği yanıt ve sistemdeki faaliyetleri ile onların uzmanlıklarını öne çıkarmak, sosyal saygınlıklarına katkıda bulunmak ve bu konuda hatırı sayılır bir yer olmak istiyoruz. Bildiğiniz üzere TV ile ortak olarak canlı tartışmalara katılım sağlayan bir düşünce paylaşım modülünü de yakın geçmişte devreye aldık ve pilot uygulamasından da çok başarılı sonuçlar elde ettik. Önümüzdeki günlerde bunu sosyal entegrasyonu daha kuvvetli olarak yeniden kullanıma açıyoruz ve çalışmaları neredeyse tamamlandı. Bunun da müjdesini vermiş olalım.

inploid, emin adımlarla yoluna devam ediyor. Bugüne kadar biraz sessiz kalmış ve tamamı ile işimize odaklanmış olsak da artık sizleri habersiz bırakmayacağımıza emin olun.

NOT: Araçlar sayfasına inploid.com%2fgoodies%2f'>inploid.com/goodies/ linkinden ulaşabilirsiniz.