iPhone Uygulamaları

Mart 2013 | Pınarnur Öz, Araştırma Geliştirme
SHAZAM: Çalan müziğin kime ait olduğunu bu uygulama sayesinde bulabiliyorsunuz. ( Gittiğiniz bir yerde, yolda duyduğunuz ama kimin söylediğini bilmediğiniz şarkıları kolayca bulabilirsiniz)

İndirmek için: itunes.apple.com/tr/app/shazam/id284993459?l=tr&mt=8
İPhone

TEAMVİEWER: İş yerinizdeyken evinizdeki bilgisayarınıza erişebiliyorsunuz bu uygulamayla. Bu uygulamanın bilgisayar sürümünü bilgisayarınıza yüklüyorsunuz. Bilgisayarınız size bir şifre ve kullanıcı adı veriyor. Bunları telefonunuza girdiğiniz zaman cep telefonunuzdan evdeki bilgisayarınızın masaüstüyle karşılaşıyorsunuz ve onu kontrol edebiliyorsunuz.

İndirmek için: itunes.apple.com/tr/app/teamviewer-for-remote-control/id3570...

İPhone

IMAGE TO TEXT- OCR: Net bir şekilde çektiğiniz fotoğrafların metin kısmını ayırmanıza yardımcı olan bir uygulamadır. Uzun uzun mesaj yazmak yerine fotoğrafını çekip yazıyı direk edinebilirsiniz. Programı kullanmak oldukça kolaydır.

İndirmek için: itunes.apple.com/tr/app/image-to-text-ocr/id431757093?l=tr&a...
İPhone

VIBER: Bu uygulamayla, internet üzerinden SMS tarzı mesajlaşıp ve hatta internet üzerinden o kişiyi arayabiliyorsunuz. Bunun için iki tarafında internet bağlantısı olması gerekiyor.

İndirmek için: itunes.apple.com/tr/app/viber-free-phone-calls-text/id382617...

İPhone

OCARINA: Eğlence kategorisinde olan bir uygulama , üflediğiniz zaman çalışır. Alt tarafında bulunan mikrofon sizin üflediğiniz sesleri ayırıyor ve bir flüt edası yaratıyor. Parmaklarınızla ekrana dokunarak melodiler oluşturabiliyorsunuz. iPhone 3GS ler için desteklenmiyor.

İndirmek için: itunes.apple.com/tr/app/ocarina/id293053479?l=tr&mt=8

İPhone

MARBLECAM: Çektiğiniz ya da çekeceğiniz fotoğrafın sanki bir su damlasını çekmişsiniz de, su damlasının arkasında kalan resim sizin o çektiğiniz resimmiş gibi görünmesini sağlayan bir uygulama. Eklediğim resimde anlattığım olayı daha iyi anlayacaksınız.

İndirmek için: itunes.apple.com/us/app/marblecam/id524289568?mt=8
İPhone

İPhone

DROPBOX: Telefonunuzdaki dosyalar veya resimlere kolaylıkla erişebilir ve kullanabilirsiniz. İsterseniz bilgisayarınızdaki dropbox klasöründen isterseniz dropbox.com dan. Yani dosyalarınızı ortak bir alanda toplayıp tek bir klasör ile tüm cihazlardan erişebilmenizi sağlayan bir uygulamadır.

İndirmek için: itunes.apple.com/tr/app/dropbox/id327630330?l=tr&mt=8
İPhone

CHROME: Bilgisayarınızda olduğu kadar apple ürünlerindede oldukça başarılıdır. İnternette kolayca gezinebilirsiniz. Mesela bilgisayarınızda yarım kalan bir işi telefondan girerek de halledebiliyorsunuz. Google hesabınızla girerek bilgisayarınızdakiyle eşitliyor.

İndirmek için: itunes.apple.com/tr/app/chrome/id535886823?l=tr&mt=8
İPhone

Bunların dışında 100 iPhone uygulamalarına şuradan ulaşabilirsiniz: trendus.com/fotogaleri/43/teknoloji-ve-otomobil/kategoriler/...