İşçi Partisi Foça Belediye Başkan adayı Yavuz Efe,

Ocak 2014 | Engin Ergül , İşsiz
İşçi Partisi Foça Belediye Başkan adayı Yavuz Efe, seçim çalışmalarına bütün hızıyla devam ediyor. Foça’yı karış karış gezen Yavuz Efe, dün de beraberindeki heyet ile birlikte Eski Foça ve Yeni Foça’da bazı ziyaretlerde bulundu.
Efe, İlk olarak Eski Foça taksi durağını ziyaret etti. Efe, burada taksicilerle sohbet etti ve sorunları dinledi. Özellikle işlerin azlığından şikayet eden taksiciler, duraktaki taksilerin yarısının iş olmamasından dolayı birer gün arayla çalıştığını söylediler. Taksiciler, “T” plaka kullanamadıkları için sıkıntı yaşadıklarını dile getirdiler. Foça’da çok fazla başıboş sokak hayvanı bulunduğunu da belirten taksiciler bu sorunun çözülmesini istediler.
Sorunları dinleyen ve ilk olarak taksicilerin iş yapamamasına değinen Yavuz Efe,
bu sorunun Foça’nın turistik ilçe kimliğini kaybetmesinden kaynaklandığını belirterek; “Fransız Tatil Köyü’nün kapatılması ve bunlara bağlı olarak turist yoğunluğunun azalması esnafımızı zor durumda bırakmıştır” dedi. Efe, Foça’ya eskisinden daha güçlü bir turizm kenti kimliği kazandırarak turist yoğunluğunu artıracaklarını vurguladı.
Yavuz Efe, taksicilerin plaka konusundaki sıkıntıları için de gerekli adımları atacağını belirtti.
Sokak hayvanları konusuna ilişkin kendisinin de bir hayvan sever olduğunu belirterek söze başlayan Efe, “Öldürerek değil, koruyarak çözüm üreteceğiz ve şu anda ilçede bulunandan daha büyük ve daha sağlıklı bir barınak yapacağız, projemiz hazır” dedi.
İP Foça Belediye Başkan Adayı Yavuz Efe’nin ziyaretler kapsamındaki ikinci durağı
Yeni Foça Havva Hanım Sitesi oldu. Burada yoğun bir ilgiyle karşılanan Efe, yurttaşlarla sohbet etti ve sorunları dinledi. En büyük sıkıntılarının kanalizasyon sorunu olduğunu belirten site sakinleri, foseptik sistemi kullanıldığını ve yoğun yağmur yağışından dolayı foseptik çukurlarının sürekli taştığını anlattılar.
Yurttaşları dinleyen Yavuz Efe, bu sorunun çözümü için kanalizasyon sistemi ile ilgili ön çalışmaları yaptığını ve ilgili projelerin hazır olduğunu belirtti. Bunun yanı sıra hayvan barınağı ve sahil şeridinin düzenlemesiyle ilgili sorunlara ilişkin projelerini anlatan Efe’yi yurttaşlar büyük bir coşkuyla ayakta alkışladı. Yavuz Efe’nin projelerini dinleyen site sakinlerinde 7 kişi İşçi Partisi’ne üye oldu.
Foça’yı adım adım gezen İP Foça Belediye Başkan adayı Yavuz Efe, Yeni Foça Havva Hanım Sitesi’nin ardından Yeni Foça esnafını ziyaret etti ve esnafla sohbet ederek sorunlarını dinledi.
İşçi Partisi