Istanbul'daki restoranları açılmak için bu adımlar görmelidir.

Nisan 2022 | Doris Roberson, Student
Restoranları açmak, işletmenin en önemli aklıdır. Hepimiz yerin seçimi, dekorasyonu ve alışveriş oldukça sıkıcı olduğunu biliyoruz ama onlar da çok önemlidir. İstanbul'da bir restoran başarıyla a çmak istiyorsanız, dükkanı açmanın her adımına dikkat etmelisiniz. Özel adımlar nedir? Neye dikkat etmemiz gerekiyor?
Dükkanı a çmanın hazırlık sahnesi

1. Nasıl bir restoranı açacağını düşünün.
Hazırlanma ve operasyon başlamadan önce, alışverişçilerin ne tür dükkanı açmak istediklerini çözmeli. Yalnız kategori restoranı veya ulusal özellikleri ve kokusu olan bir restoran, bufet, hızlı yemek restoranı... Başlamadan önce düşün.
2. Yatırım maliyetini hesapla
Dükkanının ölçek, geografik yeri, yerel ekonomik gelişmesi ve gelişmesi, yatırım alan fonların sayısını büyük etkileyecek. Gelişmiş bölgelerde restoranların kiralama ve in şaat maliyeti diğer bölgelerden daha yüksek olacak. Bir dükkan kiralamak ve kendi malınızda bir dükkan a çmak riski ve başkent yatırımları farklıdır.
3. Yasal olarak çalışmalıyız.
İlişkin iş prosedürlerini araştırın ve ulusal kanunlara uygun prosedürleri araştırın, yasal ticaret lisansını almak için.
Yemek dükkanlarının yeri
Restoranın boyutunu belirleyin
Restoranın doğru yerini seçmeden önce, operatör restoranın boyutunu belirlemeli. Çünkü restoranın büyüklüğünden sonra, doğru dükkanı bulmak için doğru yere gitmek mümkün. Istanbul'daki tüm restoranları bul.
yerleştirme kriterileri
(1) Geografik yerin seçimi
Yemek dükkanlarının seçiminin standarti, kendi pozisyonları ve hedef gruplarına göre seçilen insanların akışı ve iş çemberidir. Alışveriş merkezlerinin yetişkin iş bölgeleri, toplum restoranları toplum araması gerekiyor ve hızlı yemek restoranları ofis binaların yakınlarına bağlı.
(2) Çevrenin çevre seçimi
Etkileme dükkanlarının çalışmalarına doğrudan etkilediği çevre alanın ekonomik özellikleri ve uyuşturucu dükkanlarının özelliklerine göre yapılmalı.
Örneğin, işletme bölgesi, iş bölgesi, endüstri bölgesi, Üniversite bölgesi, eğlence bölgesi veya yaşam bölgesi gibi farklı bölgeler.
Yer bölgesinin ekonomik geliştirme trenlerine dikkat edin, özellikle ticari geliştirme hızına, restoranın geliştirme ihtimaline büyük etkisi var.
(3) Pazar seçenekleri
Bölgedeki aynı tür restoranların yarışması büyük ölçüde, hesaplamak gereken gelecek kazançları etkileyecek.
(4) Turistlerin kaynağını düşünün
Restoranlar yerel ve ticari bölgelere yakın olmalı.
Normal restoran yeri
(1) Önemli istasyonlarda
İstasyonun yakınlarında bir sürü müşteri var, işte çalışanlar, okulda öğrenciler, vb.da.
(2) Ofis binası konsantrasyon alanı
Bu bölgeler, genellikle beyazlı çalışanlar ve iş alışverişleri, ve onların büyük amaçları iş veya sohbet etmek. Bu müşterilerin tüketmesi genellikle yüksektir ve restoranın sınıfı, dekorasyonu ve hizmet kalitesine daha çok dikkat verirler.
(3) Yerli bölgelerin çeşitli türleri
Bu bölgedeki müşteriler genellikle oturma bölgesinin yakınlarında oturuyorlar. Misafirlerin odaklanması iyilik, sıcaklık, taze ve lezzetli yemekler ve affedilebilir fiyatlardır.
(4) Restoran kapısının yönetimi
1) Kapı şehir bagajı yoluna doğrudan karşılaşmamalı.
2) Kapıyı yolcuların aşağısına, viaduct ve aşağısına karşılaşmamalı.
3) Kapı dimneyle yüzleşemez.
4) Kapı trafik ışıklarına karşı karşılaşmamalı.
5) Kapı tuvalete doğrudan yüzleşmemeli, kanal çöpü ve ağır kötülük yapan diğer yerlere.
Toplamak için kapının yönetimi insanlara, zamana ve yerine göre açılmalı. Restoran yerinin anahtarı müşterileri çekmek ve müşterilerin yemek istemesi için yeryüzü çevresini kullanmak.
Restoranların dekorasyonu, tasarımı ve ekipmanları planlaması
Restoran ve atmosferin dekorasyon stili müşterileri çekmek için önemli faktörler. Restoranın resmini ve kişiliğini düzenleyerek, restoranın etkisini arttırır ve rekabetçiliğini geliştirir.
Funksiyonel bölgeler ve bütün tesislerin planlaması
Mağazadaki iç alan genellikle üç parçaya bölüyor, yani restoran, yemek masası, kanal, bar ve kaser gibi mutfak soğuk yemek odası ve pasta odası gibi yardımcı bölgesi de dahil, of is, finans odası, depo, tuvalet ve benzer.
Dedekorasyonda kapılacak prensipler
(1) Ortalık fakat waste dekorasyonu
Bazı restoranlar evde ve dışarıda en popüler dekorasyon maddeleri ve yapıları kullanır, moda ile müşterileri çekmeyi umuyorlar. Bu çok para maliyeti var, ama gerçek etki ideal olmayabilir.
(2) İş özellikleriyle birliği
Küçük ve orta boyutlu restoranların pazarlama stratejisi ışık özelliklerine odaklanmalıdır.
(3) Hedef gruplarla ilişkisi
Restoran misafirleri özel sosyal gruplar tarafından bölünüyor. Her sosyal grup, bölge, kültür ve sınıf gibi sosyal ve kültürel arka planlarına dayanılır. Bu yüzden de ortam ihtiyaçlarında açık bir süreklilik gösteriyor.
(4) Ana akışına dönüştür
Kişisel dekorasyon insanların dikkatini çekebilir, fakat aşırı yayınlanmış kişilik müşterilere karşı üretimli ve nefret edebilir. Bu yüzden, kişiliği işaretlendiğinde, nazik ve ortalamalı olmalı. Yukarıdaki prensipleri anlamaya dayanarak, dekorasyon tasarımında birkaç tasarım, mantıklı uygulama tasarımını belirlemek için karşılaştırılmalı.
iş geliştirmesi

Menü tasarım fiyatları ve fiyat stratejisi
Bir menü restoranın sağladığı yemek hizmetlerini tamamen tanımlaması gerekiyor. Çeşitli yemeklerin ismi, fiyatı ve anahtar talimatlarını dahil.
Servis kalitesi yönetimi
Servis kalitesinin yönetimi operasyonda özellikle önemlidir. Bu işlem bütün süreç, tüm yönetimler ve operasyonun tüm personellerinden geçmeli.
Restoranların alış ve temin yönetimi
Restoran üretiminin hazırlama süreci dört parçasıdır: süt malzeme alışverişi, kabul edilmesi, depo ve dışarı çıkması.
Çizelge malzemelerinin sigorta yönetimi
Ödeme amaçları
1) Kvalifikli ham maddeleri bulun.
2) Mantıklı bir satın miktarını belirleyin.
3) Çizelge maddeleri için mantıklı bir fiyat bul.
4) Kvalifik teminatçıları bulun.
Ödeme metodu
1) Kuralı teminatçılar ile kredi anlaşmasını imzalayın.
2) Direkt pazar alışverisi.
3) Teminatçı tarafından söylüyor.
4) Büyük alışveriş.
5) Doğrudan başka yerden alın.
Kabul ve alış prosedürleri
1) Satın emri ve bilgili hesaplarına karşı satın alınan ham maddeleri kontrol edin.
2) Çizelge maddelerin kalitesi ve miktarı üretim ihtiyaçlarına uyabileceğini belirleyin.
3) Fiyatı kontrol et.
4) Gelen mal kabul edin.
5) depoya gönderin.
6) Günlük kabul raporunu ve diğer relevanlı formları doldurun.
Çizelge maddelerin dağıtımı
Yazıl maddeler dağıtım yönetiminin görevi, mutfak maddelerinin zamanlı ve yeterince sağlığını sağlamaktır. Mutfak malzemelerinin maliyetini kontrol edin ve tüm yemek maliyetini hesaplamak için temel sağlayın.
Restoran personel yönetimi
Employee recruitment
İşçilerin seçimi, kalite, profesyonel ve teknik yetenekleriyle birleştirilen iş doğasına ve koşullarına dayanacak, hizmet bilinçliğine, çalışma davranışına ve toplanmış kişinin diğer tarafından dayanacak.
İşçi maaşını belirle
İşçilerin maaşını kararladığında, uygun olmalı. Bölgedeki aynı özellikler ve sınırları olan restoranlardaki ortalama maaşın referans etiketi olarak alınması gerekiyor, sonra da bu temel üzerinde yukarı ve yukarı düşürmesi gerekiyor.
Görev eğitimi
İşçi eğitiminin amacı, tüm çalışanların güçlü bir profesyonel bilinç, takım bilinçliği, pazarlama bilinçliği, yenileme bilinçliği, işçilerin davranışlarını geliştirmesi, müşterilere hizmet etmesi ve restoranın rekabetçiliğini geliştirmesi.
İşçi motivasyonu
İşçilerin temel yaşam ihtiyaçları yerine getirmelidir ve çalışanların yüksek seviye ihtiyaçları yerine getirmelidir.
Mantıklı restoran işletme amaçlarını ve dağıtım sistemini oluşturun. İşçinin çalışma ödülünü post a ve çalışma performansı ile birleştir, temel restoranın genel bir faydası ve çalışma performansı için ödül ve cezalandırma sistemini düzenle, işçilerin çalışmalarının heyecanlarını destekleyerek iyileri ödüllendirir ve kötüleri cezalandırırız.
İşçilerin güçlerini ve özel yeteneklerini keşfetmek için iyi davranın. Eğer mümkün olursa, güçlerine ve özel yeteneklerine tam oyun vermelerine izin verin.
Restoranların maliyeti kontrolü
Yiyecek ham maddelerin maliyeti kontrolü
Yemek maliyeti kontrolü restoranın maliyeti kontrolünün anahtarı ve yiyecek maliyetini kontrol etmenin anahtarı yiyecek farklısını kontrol etmek.
Yemek üretimi kontrolü işleme, pişirme ve yanlış yemekler içeriyor. Bu bağlantılar yiyecek maliyetlerine büyük etkisi var. Onlar birçok sorunlu ve kontrol etmek zor yerlerdir. Onlara özel dikkat vermeliyiz.
İş maliyeti kontrolü
İşçilerin sayısını kontrol etmek için, sonsuz saatleri, aşağı saatleri, üretim ve hizmet saatlerini azaltmak için en iyisini denemeliyiz, katılma hızını geliştirmeliyiz, çalışma üretkenliği ve insan saatlerinin istifade hızını geliştirmeliyiz ve işçilik kvotasını gerçekten uygulamalıyız.
Yağ ve enerji mal kontrolü
Yakıt ve enerji maliyetlerini kontrol etmek, genellikle çalışanları enerji korumasına dikkat vermek ve yakıt ve enerji kurma metodlarını anlamak ve eğitim etmek. Bu maliyetlerin kontrolünü restoranın günlük operasyonunu ve yönetimini güçlendirmek için anlayabilir.
read more here: yummyadvisor.com
3470