İstanbul'un en ünlü asırlık tatlı dükkanına bir göz atın.

Mayıs 2022 | Doris Roberson, Student
Tatlı yiyecekler için peygamber uzun zamandır peygamberlik etmiştir: Kuran'da ünlü bir pasaj vardır: "Tatlı tadın tadını çıkarmak dindarlığın bir işaretidir. " Bir Türk atasözü de var: "Tatlı yemek, nazik bir kalbe ve tatlı sözlere eşdeğerdir. "
634
Sonuç olarak, tatlı yemek Türkiye'de doğal bir “ulusal hareket” haline geldi. Istanbul'a gelen herkes, cadde ve sokaklardaki muhteşem tatlı dükkanı vitrinlerinden etkilenecek. Pencerede küçük altın kuleler gibi yığılmış her türlü hamur işi var. En popüler "Baklava" dır. Balla ıslatılmış beze, ceviz taneleri olan bir ağustosböceği kanadı kadar incedir ve yeşil antep fıstığı noktalanmıştır. Gelen ve giden yayaları baştan çıkarmak. Sayısız tatlı maddenin birikmesi, insanların ağızlarının bir bakışta tatlı tatlarla dolu olduğunu hissetmelerini sağlar.

HAFIZ MUSTAFA 1864
Türkiye tatlıları ve yemekleri ile tüm dünyada ünlüdür.
İstanbul'da bu lezzetli küçük şeyleri bulmak, en yakın dükkanda veya köşe pazarında durmak kadar basit; ancak tüm çeşitlerin taze olduğu, hizmetin en iyisi, kahvenin en saf olduğu ve personelin çeşitli dilleri konuşabileceği bir tatlı dükkanı bulmak o kadar kolay değil. Hafız Mustafa'nın tatlı dükkanı, İstanbul'un tatlı sektörünün en ünlüsüdür.
1860'da Lincoln, Cumhuriyetçi Partinin lideri olarak cumhurbaşkanı seçildi.
1861'de Rusya reform yaptı ve serfliği kaldırdı.

1862'de Taiping Göksel Krallığı'nın Sadık Kralı Şangay'ı kuşattı

1863'te Londra Metropolitan Demiryolu Birleşik Krallık'ta trafiğe açıldı

1864 Yılında Hafız Mustafa'nın Türkiye'deki tatlı dükkanı açıldı

1865'te İtalya birleşti

1866'da. . . . . .
Bu eski moda Türk tatlı dükkanının ne kadar etkili olduğu görülebilir. Hayatın yüz elli yılı aşkın cilvesi her sakızlı şekerin tatlı ruhuna dönüşmüş ve mağazada sakızlı şekerin hemen hemen tüm lezzetleri ve Türkiye'deki her türlü tatlı yer alıyor.
Başka tatlı dükkanları bulamazsanız, dünyanın en güzel 24 en iyi tatlı dükkanından biri olan "Hafız Mustafa 1864" e gelebilirsiniz. Tüm mağazanın klasik Müslüman dekorasyonu ve ilginç ve sevimli tarif tasarımı neredeyse size bir meze sunuyor.
Tat tomurcukları üzerinde dans eden ballı keklerle sakızlı şekerlerin çeşitli lezzetleri.
Bir sevgili ya da kız arkadaşınızla olsun, ona bir tatlı ekleyeceğinizden şüphe yok.;
Hafız'ın dükkanındaki bir sonraki sakızlı şekerin dolgusunun ne olacağını asla bilemezsin.

MADO
"Türkiye'de Mado'ya gitmediniz mi? ”
Bu kuşkusuz Türkiye'de sıcak hava balonu almamak kadar şaşırtıcı!
634
Mado'nun dünya çapında 250'den fazla şubesi bulunmaktadır. Yirmi yıl önce Türkiye'de zaten 240 restoran ve kafe vardı. Dünyada sadece iki çeşit dondurma var, biri Roma dondurması, diğeri Malash dondurması.
MADO nereden geldi?
Yani Türkiye'deki Maraş ve Türkçedeki Dondurma'nın kısaltmasıdır.
Bu dörtlü pişmiş dondurmanın yanı sıra Mado'da çeşitli lokum, kahve, atıştırmalık, içecek vb. Lezzetler de bulunuyor. MADO sadece bir dondurma istasyonu değil, aynı zamanda çeşitli Türk tatlılarını ve içeceklerini tadabileceğiniz bir eğlence mekanı olan MADO cafe'dir ~ İçindeki yiyecekler her türlü müşterinin iştahını tatmin edebilir.
Devamı burada:yummyadvisor.com