Kadınlık kaldırılacak, edilen tasarrufla AVM yapılacak

Ağustos 2014 | Şaman, İnşaat Mühendisi
1539Son 2 senedir hükümet tarafından sık sık tartışılan kadın sorunları yeni bir boyuta giriyor. Etek boyu, kürtaj, şaç rengi ve son olarak kahkaha sorunları AKP hükümeti tarafından canla başla çözüme ulaştrılmaya çalışılıyor. Hükümet sözcüsü Bülent Arınç bugün yaptığı açıklamada bu sorunları toptan çözecek ve ekonomimize hızlı bir ivme kazandıracak bir teklif getirdi. Bu öneri ile kadınların ve erkeklerin gelişimini ve verimliliğini engellemesinin önlenmesi amaçlanıyor.
YENİ TÜRKİYE’DE KADIN AYAK BAĞI OLMAYACAK
Sabah saatlerinde makamında gazetecileri ağırlayan Arınç yeni önerisini şu sözlerle dile getirdi: ‘’ Yıllardır kadınların sosyal yaşamdaki yerleri ile ilgili tartışmaların sonu kesilmedi. Biz elimizden gelen özeni göstersekte sonuçlar tam olarak biz tatmin etmiyor. Son 10 senede kadın cinayetlerinde hızlı bir artış, kadın istihdamında düşüş var. Hükümetimizin başarısı bu grafikle apaçık ortada ama artık bu soruna kökten bir çözüm bulamamızın vakti geldi. Yeni Türkiye’yi inşa etmeye çalıştığımız şu dönemde artık kadınların bize ayak bağı olmasını istemiyoruz. 2023 hedeflerine koşarken erkeklerimizin kafasının aşk-meşk, kıskançlık, entrika gibi işlerle meşgul olmasını istemiyoruz. Hem kadın sorunlarına gereksiz derecede ödenek ve zaman çok ayırıyoruz. Dış politikaya, ekonomiye zaman kalmıyor kahkahasından, kürtajından. Devreye sokmayı düşündüğümüz uygulamayla kadınlığı Türkiye’den komple kaldıracağız. Yerine şahane bir AVM yapacağız. Böylece herkes kazanacak, milletimiz huzura erecek’’
DOĞUM FABRİKALARI KURULACAK
Basın mensuplarının hayret dolu bakışları arasında açıklamalarına devam eden Arınç, toplum hayatında yer almaları erkeklerde sürekli bir huzursuzluk ve gerginlik yaratması nedeniyle kadınların toplanarak kurulacak doğum fabrikalarına yerleştirileceğini ifade etti. Arınç’ın verdiği bilgiye göre burada bilim insanları tarafından döllendirilecek kadınlar, ekonominin ihtiyacı olan insan kaynağını sağlamaya devam edecek. Erkekler 5 yaşından sonra bu tesislerden ayrılıp toplum hayatına katılacak. Doğan kız çocukları ise 15 yaşından itibaren ‘doğum görevini’ icra etmeye başlayacak.
EKONOMİ CANLANACAK, SU SORUNU BİTECEK
Bu sayede kadınların karnını doyurmak dışında hiçbir masrafa yol açmayacağını vurgulayan Arınç “Yok bakım malzemesiymiş, kılığıymış, bu masraflar artık tarihe karışacak. Buradan yaklaşık yılda 32 milyar, eski parayla 32 katrilyon lira tasarruf edileceğini düşünüyoruz. Bu parayla erkeklerimizin keyifle vakit geçireceği AVM’ler inşa edeceğiz. Böylece hem inşaat sektörümüz hem de perakende sektörümüzde müthiş bir canlanma olacak. Türkiye kazanacak” dedi. Arınç bunun yanında kadınların gitmesiyle erkeklerin daha seyrek duş alma ihtiyacı hissedeceğini, böylece son dönemde sıkça dile getirilen su sıkıntısının da çözüleceğini ifade etti.
DEV ‘ŞEHİR GENELEVLERİ’ KURULACAK
Erkeklere de bir müjde vermeyi ihmal etmeyen Arınç, cinsel isteklerini tatmin etmek isteyen vatandaşlar için dev ‘Şehir Genelevleri’ kurulacağını açıkladı. Bu genelevlere kuzey ülkelerinden kadınlar alınacak. Arınç’ın proje çizimlerini gösterdiği İstanbul Ataşehir Şehir Genelevi’nde aynı anda 82 bin kişi seks yapabilecek. Bu sayede bundan böyle erkeklerin reddedilme endişelerinin de kalmayacağını söyleyen Arınç “Artık özgüveni olmayan bir ülke olmayacağız. Türkiye ölü toprağını üzerinden atacak. Ayda bir erkeklerimize 100 dolarlık ‘ihtiyaç giderme’ yardımı yapacağız. Biraz önce dediğimiz gibi kadını toplum hayatından tamamen atarak edeceğimiz tasarrufla bu yardımlara gerekli kaynağı sağlayacağız” diye konuştu.
TUĞÇE KAZAZ’DAN JET DESTEK
Sivil toplum örgütleri dahil bir çok kadın örgütü bu düşüncelerinden dolayı hükümeti kınarken, Tuğçe Kazaz yine Bülent Arınç’a sahip çıktı. Kazaz yaptığı açıklamada “Ben de bir kadınım ve şu anda verilen tepkiyi anlamakta güçlük çekiyorum. Devletimizin ekonomisine faydası olacak her şeye ben varım. Hem ben bu ülkenin kadınıyım. Kültürümden kopmadım. Kendimi küçüklüğümden beri bir doğum makinesi olarak görürüm. O nedenle sayın hükümet sözcüsünün açıklamalarını çok doğal buldum. Kendilerine sivil toplum örgütü diyen kurumlar olaya tek taraflı bakmasın. Sırf sevmediğin partiden birisi konuştu diye dediklerine karşı çıkmak olmaz’’ diyerek kendini aştı.

Kaynak: paralelnews.com/kadinlik-kalkacak-avm/