Kapory.com ön ödemeli alışveriş modeli

Ekim 2013 | Gökhan Örün, Girişimci
Fırsat sitelerine hepimiz alıştık, peki bu alanda yenilikçi bir iş modeli var mı? Şu anda çalıştığım firmada geliştirdiğimiz projemiz bu alanda yenilikçi olmaya aday. Mevcut fırsat sitelerinde indirimli ürünün değerinin tamamını ödeyerek bir kod alıyorsunuz ve iş yerinde hiçbir ödeme yapmadan aldığınız ürün ya da hizmetten faydalanabiliyorsunuz.

Kapory.com'da ise ödemenin tamamını yapmanıza gerek yok, sadece küçük bir kapora ödeyerek hizmeti, daha sonra yerinde indirimli alabilmeyi, garantiliyorsunuz. Örneğin 500 TL'den 250 TL'ye inmiş bir tatil fırsatı gördünüz, geleneksel modelden farklı olarak 250 TL ödemeyip 3-5 TL gibi bir kapora ödeyerek bu indirim hakkını satın alabiliyorsunuz.

Yani indirimi kapory.con üzerinde küçük bir kapora ödeyerek kazanıp asıl ödemeyi ise yerinde yapıyorsunuz. Bunun en büyük avantajı şu herhangi bir nedenden dolayı hizmeti ya da ürünü kullanmaktan vaçgeçmeniz ya da kullanmaya vaktiniz olmadığı durumda kaybınız sadece ödediğiniz kapora kadar oluyor. Ayrıca birçok arkadaşımın başına gelen 2. sınıf müşteri deneyimini de ortadan kaldırıyor, çünkü bu modelde firmanın ödemenin tamamını henüz yapmadığınız için size kötü ya da kalitesiz hizmet sunma ihtimali kalmıyor.

Kapory.com'u incelemenizi ve fikirlerinizi almayı çok isterim.

teşekkürle.