Keser döner, sap döner... Gün gelir, hesap döner...

Kasım 2013 | Ahmet Küçükoğlu, Yazılım Geliştirme Uzmanı
Son zamanlarda Windows Phone cephesinde hızlı gelişmeler var. Foursquare, Twitter, Whatsapp, Viber gibi uygulamalar sürekli güncelleme alarak yoluna devam ediyor. Aynı şekilde Microsoft tarafından geliştirilen uygulamalardan Facebook, Skype da gelişimine devam ediyor. Vine'ın Windows Phone için release olması, Instagram'ın çok yakın bir zamanda Windows Phone platformuna uygulama çıkartacağını açıklaması da sıcak gelişmelerden.

Hatırlarsınız ki; Google, Windows Phone platformuna uygulama çıkartmayacağını açıklamıştı. Google Maps, Gmail gibi hizmetlerini Windows Phone platformu için kapatmış hatta daha da ileri giderek Microsoft tarafından geliştirilen Youtube uygulamasını elle tutulur sebepler gösteremeden komik nedenlerden dolayı api servislerini Microsoft'a kapatmıştı. Lakin Google tarafından çok uzun zamandır güncellenmeyen "Google" adlı uygulamanın bugün itibari ile yeni özellikler(!) katılarak güncellenmesi çok manidar.

Acaba Windows Phone pazarının diğer mobil işletim sistemlerine göre daha hızlı ilerleme göstermesi Google'ın dikkatini mi çekiyor? Senin önceden Windows Phone kullanan kullanıcın yokmuydu da güncelleme yapmıyordun?

Google bir defa daha kullanıcısına önem vermeyen sadece kendi çıkarlarına uygun hareket eden bir firma olduğunu göstermiştir.

Bizim buralarda senin için söylenen çok güzel bir atasözü vardır. Keser döner, sap döner... Gün gelir, hesap döner. . .