Kırışıklık kremleri: genç görünümlü bir cilde rehberiniz

Mayıs 2015 | Ep Do, Anti Aging Uzmanı
Birçok kırışıklık kremleri ve losyonlar kırışıklıkları azaltmak ve önlemek veya güneşin yol açtığı hasarı tersine çevirmek için eczaneler ve internet vaadini, mağazalarda satılan.

cilt maskeleri

Onlar işe yarar mı? Bu genellikle belirli maddeler ve ne kadar süre bunları kullanmak bağlıdır. Bu over-the-counter (reçetesiz) kırışıklık kremleri ilaç olarak sınıflandırılan olmadığından, onların etkinliğini kanıtlamak için bilimsel araştırma geçmesi için gerekli değiliz.

Bir şişe içinde bir yüz arıyorsanız, muhtemelen reçetesiz kırışıklık kremleri onu bulamazsınız. Bu ürünlerin yararları en iyi genellikle sadece mütevazı.

Anti-kırışıklık kremleri ortak bileşenler

kırışma önleyici kremler etkinliği aktif bileşen veya bileşenlerin kısmen bağlıdır. Burada kırışıklıkların görünümünü mütevazı gelişme hafif neden olabilir, bazı yaygın katkı maddeleri bulunmaktadır.

Retinol. Retinol bir bileşim, ilk olarak bir antioksidan yaygın reçetesiz kırışıklık kremleri kullanılmak üzere bir vitamindir. Cilt hücrelerini yıkmak ve kırışıklıklara neden kararsız oksijen molekülleri - Antioksidanlar serbest radikalleri nötralize maddelerdir.

cilt maskeleri

C Vitamini Başka güçlü antioksidan, C vitamini güneş hasarı cildi korumaya yardımcı olabilir. Kullanımlar öncesi ve arasında, C vitamini içeren kırışıklık kremleri havadan ve güneş ışığından koruyacak şekilde saklanmalıdır.
cilt maskeleri

Hidroksi asitler yer alır. Eski, ölü derinin üst tabakasını kaldırmak ve pürüzsüz, eşit pigmente yeni cilt büyümesini teşvik maddeler - Alfa hidroksi asitler, beta hidroksi asitler ve poli hidroksi asitler exfoliants vardır.

cilt maskeleri

Koenzim Q10. Bu madde yardım Göz çevresindeki ince kırışıklıkları azaltmak ve güneş hasarı cildi korumak olabilir.

cilt maskeleri
Çay ekstreleri. Yeşil, siyah ve oolong çay antioksidan ve anti-inflamatuar özelliklere sahip bileşikleri ihtiva ederler. Yeşil çay ekstreleri en yaygın kırışıklık kremleri bulunan kişilerdir.

cilt maskeleri
Üzüm çekirdeği ekstresi. Antioksidan ve antienflamatuar özelliklere ek olarak, üzüm çekirdeği ekstresi, aynı zamanda, yara iyileşmesini teşvik etmektedir.
cilt maskeleri

Niacinamide. Bir güçlü antioksidan, bu maddenin Vitamin B-3 (niasin) ile ilişkilidir. Cilde su kaybını azaltmak ve cildin elastikiyetini artırmak olabilir yardımcı olur.

cilt maskeleri

cilt maskeleri| anti aging