Kızılçat Köyü'nde yeni bir CİHATÇI TERÖR KAMPI

Kasım 2012 | Cem Deyupoğulları, İş Ve Meslek Danışmanı

Türkiye'nin Suriye sınırının hemen yanı başındaki Kızılçat Köyü'nde kurulan cihatçı kampında 2 bin beş yüz kişinin askeri eğitim aldığı ve bu kamptan giden teröristlerin İdlip, Lazkiye ve
Kesap'taki terörist saldırıların sorumlusu olduğu belirtiliyor.12 Kasım 2012

HATAY/ ÖMER ÖDEMİŞ- Hatay'da yaşanan ve uluslararası boyutuolan skandallara bir yenisi eklendi. Suriyeli isyancıların da olduğu cihatçıteröristlerin Yay

ladağı İlçesi'nde teröreğitimi aldığı yeni bir kamp ortaya çıktı.Türkiye sınırının sıfır noktasında

oluşturulanaskeri kamp, Yayladağı İlçesi'nin Kızılçat Köyü'nde sınıra sıfır noktasındabulunuyor. Hemen yanı başında Türk karakolunda askerler nöbet tutuyor. Türkaskerinin koruduğu bu kampta barındırılan silahlı cihatçıların, İsrailli veAmerikalı subaylar tarafından eğitilip yönetildiği ve yönlendirildiği ifadeediliyor.

İHTİYAÇLARINI TÜRKİYE KARŞILIYOR

Ağırlıklı olarak Suriyeli isyancıların ve Suriye dışından gelen El Kaide terörörgütü üyelerinin kullandığı bu kampta 2 bin 500 cihatçının kaldığı, tüm erzakve mühimmatının Türkiye tarafından sağlandığı belirtiliyor. Kampta silahlıeğitim verilen bu teröristlere aylık 20 bin 500 Suriye Lirası maaş ödendiği deedinilen bilgiler arasında.Daha önce Suriyeli askerlerin nöbet tuttuğu Karabiber Sınır Karakolu'nu basarakaskerleri katleden cihatçılar, aynı noktada çadırlarla oluşturulan kamptasürekli nöbet tutuyorlar ve yabancıların yaklaşmasına izin vermiyorlar. Zamanzaman Yayladağı İlçesi'ne gelip giden bu kişilerin ihtiyaçlarını da bu ilçedensağladıkları bildiriliyor.

KÖYLÜLER KIZILÇAT'I TERKETTİ

Yapılan askeri eğitimde kullanılan silahlardan rahatsız olan Kızılçat Köyühalkının önemli bir kısmının köyü terk ettiği görülüyor. 20-25 kişi dışındaköyde yaşayan kimse kalmamış. Kalanlar ise mallarını kaptırmamak içinbekliyorlar. Köyün hemen girişindeki Türk askeri karakolu ise bölgeyi güvenlikaltında tutarak, olası bir Suriye Ordusu saldırısına karşı caydırıcılıksağlıyor.Bu bölgede başka kampların da olduğu, bu kampların tamamında 7-8 bin kadarsilahlı cihatçının bulunduğu ifade ediliyor. Sınırdaki ormanlık alana kurulanbu kamplara Suriye Ordusu'nun, Türkiye ile karşı karşıya gelmemek içinoperasyon düzenleyemediği belirtilirken, buradan giden saldırganların Suriye'yicehenneme çevirdikleri söyleniyor.Özellikle İdlip, Lazkiye ve Kesap Bölgesi'ne yönelik terörist saldırılarının bukamptan organize edildiği, silah ve diğer lojistik malzemenin Türkiye'dengittiği belirtiliyor.

CEYLANPINAR’DA OKULLAR TATİL

Öte yandan çatışmaların sürdüğü uriye' nin Resulayn ilçesinde yaşanançatışmalar nedeniyle Şanlıurfa' nın Ceylanpınar ilçesi'nde okullar 2 günsüreyle tatil edildi. Ceylanpınar ilçesinde vatandaşlar, patlama seslerininyoğunlaştığı zamanlarda hoparlörle “zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaları”konusunda uyarılıyor.