Klasik edebiyatta tatlılar / Lokum

Cum - 10:01 | Doris Roberson, Student
Günümüz Fransızcasında, madeleine kelimesi genellikle hoş anıları hayata döndürebilecek harika bir duyguyu tanımlamak için bir metafor olarak kullanılır.
"Madeleine" tarzı duygu, bazı duygusal nefes, tat ve dokunun iyi çocukluk anılarını uyandıracağıdır.
Örneğin, bir şeker, sizinle ilgili birçok duyusal anı uyandırabilecek küçük bir “Madeleine” dir. Şekerleme söz konusu olduğunda, tatlı bir tatlıdan bahsetmeliyim —Türk lokumu.
Türk Lokumu, edebiyatı seven herkes "Narnia Günlükleri" ni bilmelidir. Edmund'un kitapta mutlu yediği şey Şam gülü aromalı lokum.
Bu tür sakızlı şekerlerden bir ısırık almak, sadece ona bakmak insanları "memnun" hissettiriyor. Beyaz Cadı Edmund için bu tür şekerleri çağrıştırıyor. Birkaç ısırıktan sonra kardeşlerine ihanet eder ve Beyaz Cadı'nın küçük casusu olur.
Eğer lokum Edmund'u ailesine ihanet ettirseydi inanılmaz lezzetli olurdu.

634

Lokum tarihi:
Türkiye'de öyle eski bir atasözü var ki, "Tatlı yerseniz ağzınız da tatlıdır. ” Türk mutfağında şeker her zaman vazgeçilmez olmuştur.
Lokumun (Lokumun) kaynağı Türk İmparatorluğu dönemine kadar uzanır.
18. Yüzyıldan önce bal ve glikoz şurubu, Türk şekerleme üreticileri tarafından kullanılan iki tatlandırıcıydı. 18. Yüzyılın sonlarında şekerin ortaya çıkmasıyla Türkiye, şeker üretiminin yeni bir döneme girdiğini fark etmeye başladı.
Şeker, Türk şeker üreticilerine sonsuz yaratıcılık kazandırdı. O dönemde dünyaca ünlü eski tatlı Lokum, Türk İmparatorluğu'nun en yüksek mutfağında doğdu.
Türk lokumuna Türk lokumu da denir. Yerel adı Lokum, "boğaza rahatlık” anlamına geliyor. "
Bu kare sakızlı şeker pudra şekeri ve fındıkla sarılır. En ünlü lezzet, Türk lezzetiyle dolu Şam gülüdür. Bu tür şekerler yumuşak ve mumsu bir tada sahiptir ve bir ısırık alırsanız mutluluğunuz patlar.
Eski zamanlarda, lokum kraliyet mahkemesi için özel bir tatlıydı. Soylular, birbirlerine hediye olarak zarif dantel mendillere sarmayı severdi. Aynı zamanda hayranlığınızı ifade etmek için sevgilinize hediye vermenin yollarından biridir.

634

Çiçekler ve lokum mutluluğun tatlılığını sembolize eder.
Buna ingilizce lokum deniyor, bu da bir hikayeden geliyor. Bir zamanlar bir İngiliz lokumu çok severdi, bu yüzden bir kutu satın aldı ve okyanusun karşısındaki “lokum” adlı bir gemiyi İngiltere'ye geri götürdü ve bu geminin adını şekere verdi. Fudge hızla Avrupa çapında popüler ve ünlü oldu.
Lokum da çok popüler. Picasso konsantre olmasına yardımcı olmak için her gün lokum yiyor. Napolyon ve Churchill fıstıklı sandviç sever.
634
Lezzet çeşitleri:
Lokum, şeker, mısır nişastası, sitrik asit ve diğer hammaddelerden yapılan geleneksel bir Türk atıştırmasıdır ve farklı tatlara göre kurutulmuş meyveler veya fındıklar eklenir.
Hazırlanan sakızlı şeker küçük parçalar halinde kesilir ve üzerine bir pudra şekeri tabakası sarılır, böylece birbirine yapışmaz.
Lokuma genellikle yapay renk eklenmez. Kırmızı ve yeşil sakızlar sırasıyla gül çiy ve kivi suyu ile renklendirilir.
Şam, Türkiye, gül bakımından zengin olduğu için, Türkiye'nin gül çiyleri o kadar saftır ki, sakızlı şekerin en temsili tadı gül aromalıdır.
634
Beyaz Cadı'nın Edmund'a verdiği tat bu!
Ayrıca lokumun tadını en çok temsil eden limon ve nane aromaları da var! Bu üç sakızlı şeker çeşidinin renkleri de çok parlaktır ve kırmızı, sarı ve yeşilin birleşimi insanların onları bir bakışta tanımasını sağlayabilir.
Sürekli gelişme ile sakızlı şekerin tadı da sürekli güncellenmektedir. Orijinalin temelinde antep fıstığı, fındık, badem, ceviz, hindistancevizi, portakal, nar, çilek vb. Ürünler bulunur. Getirilmiştir. Lezzet karışık olmadığı ve tatlılık ezici olmadığı sürece hepsi lezzetlidir.
Türkiye'de sakızlı şekerler başta pazarlar olmak üzere hemen hemen her yerde görülebilir. Tüm sakızlı şekerler tartılır ve toplu olarak satılır ve özel ambalaj kutuları olacaktır. Dışarıdaki pudra şekeri için endişelenme. Her yere dağılmış olacak.

Nasıl yenir:
Lokum, tatlı olarak tek başına yenmesinin yanı sıra kahve ve çay eşliğinde atıştırmalık olarak da yenebilir. Ayrıca asil çürüme şarabı, müstahkem şarap, Çin pirinç şarabı, konyak ve altın / siyah rom ile yenebilir. Belirgin Shirley aromalı (turba elementlerine sahip olabilen) tek malt viski için de uygundur.

Kaynak:yummyadvisor.com , kullanıcıların yiyecek kararları vermesine yardımcı olmak için tüm ağdaki en bol yiyecek kaynaklarını toplayan küresel bir yiyecek keşif platformudur.