Köpük ile ilk tanışma

Mart 2012 | Ahmet Faik, Yazılım Geliştirme Uzmanı
İlk tanışmada köpeklerin direk olarak aileden alınmaması gerektiğini düşünüyorum. Bizden önce yavruları alan insanlar çok ses yaptığını ağladığını piskolojilerinin bozulduklarını söylemişler. Biz gidip 2 gün 1 gece anne yavrularla ilgilenip oyun oynarak geçirdik. Ayrılık vakti geldiğinde annesinin üstüme atlaması "Yavrumu götürmeyin" şeklindemi yoksa önceki tanışıklıktan dolayı "Gitmeyin" şeklindemiydi anlam veremedim ama ikiside üzücü geldi bana biraz.
 
Köpüğü Eskişehirden İstanbula getirmek için mecburi olarak otobüs kullanmak zorundaydık. Bir çok otobüs firması yasa gereği yasak diyerek ( Yasa : Özel kafesinde kedi, köpek, kuş gibi evcil hayvanların bagaj taşımaya mahsus bölümlerinde taşınabilir. Taşıtın içinde yolcularla birlikte taşınamaz.  ) yasanın işlerine gelen kısımlarını öğrendikleri için kınıyor ve bizi kabul eden KamilKoç şirket ve çalışanlarına ayrıca evcil havyan taşıma da aynı hassasiyeti gösteren diğer firma ve çalışanlarına teşekkür ederiz. 

Köpüğü bagaj kısmında hiç birşey olmadan sadece birazcık sersemlemesi dışında sağ salim getirebildik. Yavru olduğu için eve girmesi 1 saati doldurmamasına rağmen o koltuklarımıza izlerini bırakmayı unutmadı :) Henüz 35 günlük olmasına rahmen gazete üzerine yapma oranı başarılı sayılabilir. 

Babamı oluyorum bilmiyorum ama her ne olduysam gerçektende çok zor oluyormuş. Sürekli ilgi isteyen bir cins.Sürekli tepemde kulağımı saçlarımı burnum sakallarımı yalamak ve ısırmaktan zevk alıyor. Gece 2-3-4 hiç fark etmez onu yanınıza almazsanız çıkardığı seslerden pişman olabiliyorsunuz. Eğer alırsanızda ısırılmadık yalanmadık yeriniz kalmıyor. Varlığı tüm kötü enerjinizi içinizden söküp çıkartıyor bu bir gerçek. Muhteşem bir rahatlık veriyor insana. 

Daha küçük olmasına rağmen hayır'ı öğretmeyi, tuvaletini yapmayı, kabından yemek yemesini az çok öğrenmiş durumda. Şimdilik çok iyi gidiyoruz. Bakalım kızımız köpükle maceralarımız nasıl olacak. 2 gündür bizimle ama şimdiden yeni eğlence ve mutluluk kaynağımız oldu.