KÖR GÖZÜNE CIRT PARMAĞIM!

Haziran 2012 | Hakan, Bütçe Uzmanı
Devlet içerisinde taşeron firmaların çokluğunun sıkıntı olduğunu her fırsatta anlatmaya çalışıyorum,

Devlet kadrolarında taşeron firmalar vasıtası ile işçi çalıştırmanın asgari ücretli köleler yaratacağını, Türkiye de çalışan işçilerin her an kapıya konma riski olacağını ayrıca haksız rekabete yol açacağı için iş kalitesini düşüreceğini anlatmaktan dilim şişti.

Ama gelin görün ki etkili yetkili kimse anlamaya ve çare bulmaya çabalamıyor.
Devlet tüccar değildir. devlet gerekirse zararına bile istihdam yaratarak kadrolar açıp iş olanaklarını vatandaşlarına sunmakla mükelleftir.

Hiç bir devlet 3 kuruş kar edilecek diye kendi işçi kadrolarını daha ucuz iş gücü için taşeron firmalara devredip halkı çaresizliğe ve açlıkla terbiye etmeye yönelmez. Büyük devletler için bu rezillikten öte bir anlayış değildir.

Bakınız, Batmanda Sağlık bakanı recep akdağa derdini anlatırken "bizi bu dertten kurtarın sayın bakanım taşeron firmaların elinde köle olduk" diye yardım isteyen görme engelli taşeron firma işçisi nurullah mehmetoğlu işten çıkarıldı gerekçesi de yeni yapılan hizmet alımını ihalesini görme engelli nurullah  mehmetoğlunun da çalıştığı firma alamadı.

Sağlık bakanı nurulah mehmetoğluna "gözlerin bile görmüyor, bak bide sana iş vermişisiz daha ne istiyorsun" diyerek fırça atmış tı o zaman, şimdi o işçi işsiz sebebi devlet işlerini ucuza taşeron firmalara yaptırmak.

Hani nurullah mehmet oğluna işi bakan vermişti. bakanın vermemiş demek ki . görme engelli vatandaşa işi taşeron firma verdi. o halde bakan niye " bir de sana iş vermişiz " diyerek fırça attı? Atar o bakan çünkü.  

Nurullah mehmetoğunun işten atılmasıyla bakanın tartışmasının hiçbir ilgisi yok aslında. bazı medya organları haberi böyle yansıtıyor bakanla tartıştı diye atılmadı nurullah işinden.  

Nurullah zaten, bi çare, zavallı, sıradan, bakıma muhtaç, ekmeğini zat'ı muhteremler verirse karnı doyacak, milyonlarca taşeron firma kölesinden sadece biriydi hepsi bu.

KÖR GÖZÜNE CIRT PARMAĞIM.