Kürtaj konusu ve asıl hikâyesi......

Haziran 2012 | Cem Deyupoğulları, İş Ve Meslek Danışmanı
Yıllardır gündemi değiştirmekte artık profosyonel olan siyasetçiler, halkı parmağında oynatmaya devam ediyor maalesef. HAlk siyasetçiye göre değil de siyasetçi halka göre hareket etmesi gerekirken,inanılmaz bir kabulleniş, rolanti beyinle hareket, tüketime odaklı kafalarla geçiriyoruz yılları...Halen ,durduk yere gündem konularının belirlenme sebeplerini anlayamıyoruz..Kısaca bu kürtajın çıkış sebebini anlatayım ve oluşan asıl haberleri ifade edeyim sizze..
      Biliyorsunuz ki yıllardır tüm ihaleler ,ekonomik bir çok faaliyetler; hükümet yandaşarı dediğimiz insanlara veriliyor..Hatta yapılan yollara köprülere hi mi hiç aldanmayın!Daha iyi para kazanabilecek bir alan olmadığından yapıyorlar o yolları; ülkeyi geliştirmek istediklerinden değil...Şİmdi 2 haftadır gelişen asıl haberlere girelim ;


1)Bim marketler zincirinin önemli bir hissesini, tayyip erdoğanın oğlu aldı.          
         Bundan sonra eczaneler de kapanacak ve marketlerde satış olacak. Şu an sadece hangi markette  satış yapılacağını bilmem söylemeye gerek var mı?

2)Kentsel dönüşüm yasası onaylandı..
         Hükümet için çok önemli bir viraj olan bu yasa, onaylandı.80 milyar dolar  gelir hedefleyen hükümetin elemanları,bu yasayla birlikte sözde yapacakları çalışmalardan 1 e 1 kazanç sağlayacak. Örneğin yollardan birini 50 milyara yaparsa, masraf olarak yüz milyar göstrecek..


3)3. köprü ihalesi de onaylandı

      Hükümet elemanlarının iştahını kabatan bir diğer olay da buydu ve başarıyla sonuçlandı. 3. köprünün yapılacağı yerde önceden alınan arsalar değerlenecek,ardından satışa sunularak ciddi gelirler elde edilecek.
4)ASELSAN ın yüzde 51i israile satıldı.

         Her ne kadar israille diyaloglardaki kahramanca (!)   tavırları tayyibe olan sevgimizi binlerce (!) kat artırsa da işin gerçek yüzü maalesef öyle değil.Zaten amerikanın bir numaralı elemanı olan hükümetimiz; meğer ki israilin de desteğini alarak buralara gelmiş.
          Ayrıca, telekom un ve aselsan gibi bir firmanın yabancı ülkelere verilmesinin ne kadar tehlikeli  bir şey olduğunu söylemeye gerek yok sanırm..

4) THY çalışanlarınıngrev hakkı ortadan kaldırıldı..

      Hükümetinin canını sıkacağı bir başka olay olan bu haberin önüne kurtaj meselesi gibi bir olay girmeliydi. Nitekim girdi ve gündemi ortadan kaldırdı...

6)Uludere olayları....

            Hükümetin en çok başının ağrıdığı olaylardan biri olan uludere olaayları,böyle suni gündemlerle raha kalktı....


Sevgili arkadaşlarım ; oralama 3 haftalık bir hafızamız var ve siz inanılmaz kirli işler çeviriyorsunuz.galiba siz olsaydınız böyle bir şey yapardınız sanıyorum ve gayet başarılı olurdnuz!! Cümlemize geçmiş olsun!!