Mads Mikkelsen / Aktör/

Ağustos 2013 | Hilal Korkmaz, Meteoroloji Mühendisi Öğrencisi
Kendisini bir çok filmden tanıyoruz görüyoruz ama benim dikkatimi Hannibal dizisindeki Dr. Hannibal Lecter ile çekti. Bende birazcık araştırma yapıp size tanıtmak istedim.

Sinema

22 Kasım 1965 doğumlu Danimarkalı aktör.
1.83 m boyunda.
Hanne Jacobsen ile evli ve iki tane çocuğu bulunuyor.
Sinema

Kendisi The Hunt( Jagten(, Clash Of The Titans, Casino Royal, Kral Arthur gibi filmlerde yer almıştır. Jagten filmi ile cannes film festivalinde 2012 en iyi aktör ödülünü kazanmıştır. Ana diliyle konuştuğu ilk filmi Jagten.

Ekşi sözlükte aktörün yüz hatları için yapılan şu yoruma da baya güldüm buraya eklemek istiyorum. ' çok ilginç bir yüz yapısı olan aktör. Sanki çıkıntılı bir kuru kafaya ten rengi bir kumaş germişler de elmacık kemiklerinden görünmez çengellerle çekiyorlar ama bir türlü o kumaş yırtılmıyor, altındaki delilik ortaya çıkmıyor gibi. Dudakları ve gözleri ise o duruma göre o yüze dehşet veya sakinlik katan opsiyonel şeyler...'

Sinema

Eğer dizi arayışında olan varsa Hannibal' ı tavsiye ediyorum. Diziyi izlerken tam karakterin oyuncusunu bulmuşlar diyorsunuz. Dizide sakin, serin kanlı, psikopat bir karakterde kendisi ve dizide birçok manyak seri katil var. Diğer seri katiller bunun yanında çok masum kalıyor. Hannibal Lecter karakteri daha önceden Anthony Hopkins canlandırmıştı hatırlarsınız ki. Ama Mads Mikkelsen de rolün hakkını vermiş.