MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN’ın Ankara’nın Başkent Oluşunun 89. Yıldönümü Mesajı

Ekim 2012 | Sinan Oğan, Milletvekili
Tarih boyunca birçok medeniyete en sahipliği yapan Ankara, kurtuluş savaşını verdiğimiz yıllarda milli mücadelemizin merkezi konumuna gelmiş, 13 Ekim 1923 tarihinde ise vatanımızın başkenti olmuştur. Düşmanı geldiği yere göndermek adına milli bir ruhla alınan kararlar Ankara’dan alınmışt

ır. Bir diğer deyişle, Ankara’nın başkent oluşu Türk milletinin Anadolu’daki bağımsızlığının altına atılan imzadır.

Oslocu zihniyete karşı, hadiselere her zaman Ankara merkezli bakan Milliyetçi Hareket Partisi, bilinmelidir ki, ne Vaşington’a sevdalı ne Brüksel’e hayrandır. MHP’nin aşkı, vatan aşkı; sevdası, Ankara sevdasıdır. Ankara’nın başkent olmasına giden yoldaki milli ruhu temsil eden, Dikmen sırtlarında Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü karşılayan Seymen’lerin heyecanını hala içinde hisseden bir tek MHP kalmıştır. Son dönemlerde yaşanan tüm olumsuz gelişmelere rağmen, Ankara Kalesi’ndeki Türk bayrağını indirmeye kimsenin gücü yetmeyecek, Kocatepe’deki ezanı kimse susturamayacaktır.

Bu düşünce ve hislerimizle, Ankara’nın başkent olmasının 89. yılında Türkiye’nin ilelebet vatan olarak kalmasında canını feda eden ve şehadet mertebesine ulaşan kahraman şehitlerimizi ATATÜRK başta olmak üzere rahmetle ve minnetle anıyoruz.

Dr. Sinan OĞAN
MHP Iğdır Milletvekili