Microsoft'un hataları

Temmuz 2013 | Ahmet Küçükoğlu, Yazılım Geliştirme Uzmanı
Microsoft, satışların beklediklerinin altında olmasından dolayı yeni nesil Surface’ler üzerinde çalıştığını duyurdu. Microsoft aşığı olarak eleştiri yapma zamanı geldi.

Birincisi; sen hangi ülkelerde Surface sattın? Sayılı! Peki durum böyle olunca sen nasıl çok ürün/cihaz satabilirsin?

İkincisi; hangi sıklıkla işletim sistemlerini güncelliyorsun? Yılda bir! Peki piyasa olağanüstü hareketli iken sen bu kadar durağanlık sergileyerek ne kadar ürün/cihaz satabilirsin? Üstelik piyasaya geç girmenden dolayı çok daha fazlasını yapman gerekirken.

Üçüncüsü; eski cihazlarına destek veriyor musun? Biz her şeyi yeniden yaptık, eski ürüne/cihaza destek veremiyoruz! Peki sen her şeyi yeniden yaparsan ve geriye tam destek vermezsen ne kadar ürün/cihaz satabilirsin?

Yıllardır ürünlerini/cihazlarını kullanıyorum. WP 7 yüklü cihaz aldım. WP 7.5 çıkarttın ama eskiye tam destek veremedin. Gittim yeni cihaz aldım. WP 8 çıkarttın ama bu sefer geriye hiç destek vermedin. Yine gittim yeni cihaz aldım. WP 9 ne olacak bilmiyorum artık. Surface aldım. Yeni nesil Surface’ler üzerinde çalıştığını duyurdun. Mühim değil onu da alırım ama sen sorunun kaynağına inmemeye devam edersen bu alanda başarısız olmaya devam edersin.