MOS (Marka Odaklı Servis) nedir?

Şubat 2014 | Deniz Uslusoy, Yazar
Marka odaklı servis nedir?
ServisNoktası, özel servis sektöründeki en büyük sorunun karma servis anlayışı olduğunun bilinciyle yeni bir hizmet modeli geliştirmiş ve uygulamaktadır. Bu çağdaş ve yepyeni hizmet modeli sorunlar karşısında marka odaklı çalışma esasına dayanır.
Amaçları ve kullanım alanları aynı olsa bile her markanın kendine özgü Ar-Ge çalışmaları ve ürünlerinde kullandıkları teknik üretim metodları bulunmaktadır. Çalışma ve kullanım prensipleri de bu metodlarla belirlenmektedir. Teknik ve bilimsel bu farklılıklar o markaya özeldir ve ürünlere yapılan müdahalelerde bu özel şartlara uyulması hayati derecede önemlidir.
ServisNoktası MOS hizmeti
Karma servis anlayışında, çalışma prensiplerindeki farklılıklar gözetilmeksizin sorunlu parçanın değiştirilmesine odaklanan servis firması sorunun çözümünü bu şekilde sağlar. Kaynağı ve nedeni hakkında hiç bir fikir beyan edilmeksizin yapılan bu müdahaleler ServisNoktası tarafından geçici çözümlerdir. Çünkü arızanın kaynağına müdahale edilmediği sürece aynı sorun kısa bir süre sonra nüksedecektir. Bu durumda o ürünü kullanan tüketici tarafından artık ürünün eskidiği duygusu oluşturacaktır . Kesin çözüm ise, yeni bir ürün satın almaktır.

ServisNoktası MOS hizmeti


Marka odaklı servis anlayışında ise, bu durum tamamen farklıdır. Kullandığınız cihazın markasına göre hassasiyetleri, o markanın üretim esnasındaki tercihlerine göre belirlenir. Zaman içinde oluşabilecek aşınma ve hasarlar olabileceği gibi, yanlış kullanım ve ortam farklılıklarından oluşan hasarlarda oluşmaktadır. Bu hassasiyetler her marka için farklıdır. Çünkü üretim teknikleri, teknolojileri ve kullanılan parçalar farklıdır.Bu durumda işin içine bilgi, tecrübe ve kelimenin tam anlamıyla uzmanlık girer. İşte Marka odaklı servis anlayışının ilk kriteri servis hizmeti verdiğiniz markayı ve teknik özelliklerini iyi bilmektir.
ServisNoktası, hizmet kalitesinde profesyonelliğin birinci adımı olan marka uzmanlığı anlayışı ile çalışır. Hizmet verdiği tüm markalara özel bilgi ve tecrübesi olan, düzenli olarak gelişen teknolojileri takip etmeleri ve bilgilerini tazelemeleri açısından eğitimler alan teknisyenler müdahale eder.
Bu sayede sorunlu parçanın değiştirilmesinden öteye geçen marka uzmanı teknisyenlerimiz, arızanın kaynağına ulaşarak, aynı arızanın tekrarının önüne geçmektedirler. Her biri birer teknoloji harikası olan ürünlerin vaat edilenden çok daha uzun süreler ilk günkü performansında çalışmasını mümkün kılan bu uygulamamız sayesinde katma değer yaratan ServisNoktası, hem ülke ekonomisine, hem de aile ekonomisine ciddi katkılar sağlamaktadır.
Profesyonel hizmet anlayışındaki yeniliklerine hızla deva eden ServisNoktası ülkemizde kullanılan hemen hemen her markaya nitelikli servis hizmetini yine en ekonomik şartlarda sunmaya devam etmektedir.
servisnoktasi.net