Murat Bardakçı. Az yavaş efendi!

Mayıs 2012 | Hakan, Bütçe Uzmanı
Nicedir "kelamından sual olunmaz!" tavırları ile havasını atan MURAT BARDAKÇI,

Orada dur!
Hadsizliğinde bir haddi var.

bugün bir yazısını okudum bu zat'ın akıllara zarar.
gereksiz bilgiçlik te sınır tanımaz olmak için ne lazım ola ki insan evladına?

Sertap Erener ile ilgili yazısının bir bölümünü paylaşıyorum, yazının tamamı zaten çok gereksiz.

BÖYLESİNİ DİNLEMEDİM!
Modaya son uyan hafif müzikçimiz Sertab Erener oldu ve geçenlerde "Ey şûh-i Sertab" isimli bir albüm çıkardı...

Basında günlerden buyana yere-göğe konamayan bu albüm hakkındaki kanaatimi açıkça söyleyeyim: Ben, senelerden buyana böylesine kötü bir icra dinlemedim!

Sertab Erener'in hafif müzikteki yerini, daha doğrusu icracılıktaki derecesini bilmiyorum ama "Ey şûh-i Sertab"ı dinlerken alaturka musikide hiçbir yeri olmadığını ve olamayacağını daha ilk saniyelerden itibaren anladım. Türk Müziği üslûbunu hiçbir şekilde bilmeyen bir hanımın kalın perdelerden ve "bozuk tavır" bile diyemeyeceğim şekilde gûyâ okumaya çalıştığı birkaç şarkı, garip ve yer yer detone bir yorum, usul kaçırmalarla ve güfte ile parçanın ritmini bir türlü ayarlayamamalarla dolu falsolar ve neticede musikinin, ruhun ve duygunun hiçbir şekilde bulunmadığı bir albüm!

YAZININ DEVAMI İÇİN

HAD DERSİ BÖLÜM 1
Sertab Erener'in hafif müzikteki yerini, daha doğrusu icracılıktaki derecesini bilmiyorum ama ... "

yahu sen, sertap erenerin popüler müzikte ki yerini bilmiyorsan daha onun hakkında yazacak cesareti nereden buluyorsun. bir insan bilmediği konuda neyi, ne kadar yazabilir. 

Dünyanın en iyi SOPRANOLARI arasında gösterilen sertap erenerin daha ne yaptığını bilmiyorsun oturmuş birde yazı döşeniyorsun onun hakkında PES BE YAHU, PES.

Bir de daha ilk saniyelerde anlamış sertabın berbat okuduğunu. bahsi geçen şarkının ilk20 saniyesi intro yahu neyin ilk saniyelerinde anladın . Yani sertap erenerin sesi bile yok ilk saniyelerde. İNTRO ne demek biliyormusun bardakçı?

musiki cemiyetlerinde ego tatmini için iki tanbur tıngırdatmakla müzik profesörü de olunuyormuş onu da anladık sayenizde. 

HAD DERSİ BÖLÜM 2

Biraz müzikal öz geçmişine bakalım mı sertap erenerin hani cahil kalmasın millette haddini aşmasın kabilinden.

Hiç detaya girmeden yazayım İstanbul Devlet Konservatuvarın dan mezun oldu. İilk albümünden bu yana toplam 5 milyon kadar albüm sattı, dünyanın önde gelen sopranoları dahil birçok dünya starı ile düetler yaptı,  2003 yılında türkiye ye eurovision birinciliğini getirdi. ve birincliği getiren parça, 2005 senesinde Danimarka’da gerçekleşen Eurovizyon 50. Yıl kutlamasında ‘Every Way That I Can’, 50 yıl içerisinde yarışmış 1000 parçanın arasından 9’uncu seçilmiştir.

biz haddimizi  bilirdik. ama konu müzik olursa senin karşında bir had'de gerek yok, 

çalmaya çalıştığın ama sadece tıngırtdattığın o tanburu alıyorsun sertap erenere gidiyorsun beni inploid'ten hakkan yolladı diyosun sana hayatında duymadığın tonlardaki sesleri notaları ile birlikte öğretiyor beni kırmaz.
" Ey Şuh-i Sertab " ı sabahlara dinleyip bir kağıda "100 kere ben haddimi aştım bir daha yapmayacağım" yazıyorsun ve ödül olarak ta, bende seni Filarmoni mızıkasına baş tanburcu olarak aldırıyorum . kapiş