Müzik Dinleme Siteleri

Mart 2013 | Pınarnur Öz, Araştırma Geliştirme
Müzik

Tamamen Türk yapımı bir site. Milyarlarca müzik parçasına ve klibe çok kolay bir şekilde dinleme imkanı sağlıyor. 22 Aralık 2008 de Ercan Yaris tarafından kuruldu. Açılışından kısa bir süre sonra The New York Times gazetesi tarafından ' Yeni yılda denenmesi tavsiye edilen üç internet sitesi' arasında gösterildi. Fizy' nin ses kalitesinin düşük olması bir dezavantajıdır.
Müzik

En stabil sitelerden biri, Türkçe içerik fazla geniş değil yabancı içeriği çok daha iyi. Fransa merkezlidir. Sitedeki şarkıların sadece 30 saniyesini dinleyebiliyorsunuz. Şarkıların tamamına ulaşmak için üye olmanız gerekiyor.
Müzik

İstediğiniz şarkıları bulabildiğiniz gibi çalma listeleri de hazırlayabiliyorsunuz. Hızlı yüklenen güzel bir arayüzü vardır. İngilizce içeriği çok iyidir. Türkçe içerik bir zayıf.

Müzik

En iyi yanı şarkıları dinlerken kesinti yaşamıyorsunuz. Şarkıları yüklemeden dinleyebiliyorsunuz. Yabancı bilgileri daha az. Bir de arkadaşlık bölümü bulunuyor.
Müzik

İsveç merkezli. 2006 yılından bu yana geliştirilmektedir.Davetiye ile üye alıyor. İngilizce içeriği çok iyi. Bilgisayarınızda seçtiğiniz bir bölümü kullanıyor, bu sayede çok dinlenilen müziklere indirmeden ulaşabiliyorsunuz. Bazı sanatçıları Türkiye' ye kısıtlaması dezavantajı.
Müzik

Arama özelliği olmadan 18 farklı müzik türünden yıllara göre seçim yapıp tempo( enerjik- pozitif- sakin) seçiminden sonra otomatik olarak gelen parçaları dinlemeye başlıyorsunuz. Yeni müzikleri keşfetmek isteyenler için bire bir.
Müzik

Amatör grupları ve bağımsız müzikleri seviyorsanız bu site tam size göre. Genelde rock üzerine parçalar yayınlayan bir site. Fazla maddi kaygısı bulunmayan grupların şarkılarını bulabilirsiniz.
  • last.fm
    Müzik

Facebook ile yarışan bir müzik sosyal ağ sitesiydi. Radyo yayını üzerine kurulu sistemiyle yeni gruplar ve müzikleri bulma şansınız bulunuyordu. Bu sayede amatör grupları tanırken, ünlü grupları da albümlerini tanıtabiliyorlardı.

Ancak siteye birçok ülkede yasak gelmesiyle ve facebook'un yeni özellikleriyle lastfm eski ilgisini kaybetmiştir.

Müzik

Çeşitli video paylaşım sayfalarından istediğiniz klibi ve sayfayı almanızı sağlıyor. Winamp benzeri bir playlist oluşturabildiğiniz gibi şarkıları mix leyebiliyorsunuz da.
Müzik

Almanca yayın yapan bir site. Üyeliğiniz sonucunda bazı parçaları indirmenize izin var. 2 milyonluk müzik arşivi bulunan sitede amatör ve profesyonel gruplara ulaşabiliyorsunuz.
Müzik

Ücretsiz olarak sağlam bir arşive sahip olabiliyorsunuz klasik müzik severler için. Daha fazlasını istiyorsanız site size makul fiyatlar karşılığında sizi özel üye yapabiliyor.