Müzikle ilgilenenler için güzel ios uygulamaları

Temmuz 2013 | Aleks Mutlu, Mobil Yazılım Uzmanı
AmpliTube: AmpliTube uygulamasını özetlemek gerekirse; pedallarınızı iPadiniz-iPhone unuz içine sığdırmanızı sağlayan bir uygulama. Uygulamanın bir bedava versiyonu, bir de paralı versiyonu bulunmakta.
Bedava versiyonda satın aldığınız pedalları kullanabiliyorsunuz. Onun dışında pek önemli bir özellikten faydalanamıyorsunuz. Uygulamayı satın alınca ise kayıt alma gibi daha ileri özellikler de açılıyor.
Uygulama içersinde farklı pedalları satın alabiliyorsunuz. İlk yüklediğinizde sadece Delay ve Noise Gate pedalları size bedava olarak veriliyor.
Tabi iPad'i gitara nasıl bağlamamız gerekiyor diye sorabilirsiniz :)
Bunun için de bazı aparatlar bulunmakta. iRig diye arattığınız zaman göreceksiniz. iRig ile iPad-Gitar arasındaki bağlantıyı kurabiliyoruz.

GarageBand: GarageBand ile çok rahat bir biçimde kayıtlar alabiliyorsunuz. Çeşitli enstrümanları kullanıp, nasıl çalındığını bilmeden bile kayıt alabiliyorsunuz. Çok kullanışlı bir arayüze sahip. Tabi ki paralı :) Tabi her şey sanal enstrümanlar üzerinden gitmiyor, isterseniz kendi enstrümanınızı takıp, içersindeki amfi modellemelerini ve pedalları kullanarak kayıtlar alabilirsiniz.

Ear Worthy Free: Kulağınızı geliştirmek, duyarak notaları tanımak için egzersiz yapmak istiyorsanız bire bir! Basit bir arayüze sahip. Size bir ses veriyor, siz de kulaktan hangi ses olduğunu bulmaya çalışıyorsunuz. Beğendiğim bir uygulama.

Lick of The Day: Bu uygulama da adından belli olduğu gibi değişik Lick ler gösteriyor. "Gösteriyor" u açmak gerekirse: Videolu anlatım yapıyor, tab üzerinde gösteriyor, o da yetmezse gitar klavyesi üzerinde gösteriyor. Bence kullanışlı bir uygulama.